امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۰:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97171
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۳۷
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام سیدمهدی علیزاده دوشنبه شب در دیدار اعضای ستاد برگزاری کنگره بین‌المللی خطر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام سیدمهدی علیزاده دوشنبه شب در دیدار اعضای ستاد برگزاری کنگره بین‌المللی خطر جریان‌های تکفیری با آیت‌الله مکارم‌شیرازی اظهار کرد: شاهد گسترش اندیشه تکفیری در برخی کشورهای اسلامی هستیم و لازم است در این شرایط، جهان اسلام خود را برای مقابله با چنین پدیده خطرناکی آماده و تجهیز کند.

وی با بیان اینکه بیش از یک سال از فعالیت دبیرخانه این کنگره می‌گذرد، افزود: چهار محور تبارشناسی ریشه تکفیر، ریشه‌یابی و مبانی اعتقادی تکفیر، جریان‌های تکفیری و مباحث سیاسی و راه‌های برون‌رفت از این وضعیت در دستور کار کنگره قرار دارد.

دبیر اجرایی کنگره بین‌المللی خطر جریان‌های تکفیری ادامه داد: علاوه بر محورهای اصلی، طرح‌های تحقیقاتی دیگری نیز در دستور کار قرار دارد که از آن جمله می‌توان به تدوین موسوعه تمام کلمات و گفته‌های متکلمین و علمای اسلام ضد تکفیری در 700 صفحه اشاره کرد که در روز برگزاری کنگره ارائه می‌شود.

علیزاده در بخش دیگری از سخنان خود تخریب آثار اسلامی از سوی تکفیری‌ها را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: مستندات در این زمینه در یک مجموعه جمع‌آوری و ارائه می‌شود.

دبیر اجرایی کنگره بین‌المللی خطر جریان‌های تکفیری با بیان اینکه تکفیری‌ها دارای فتاوای ضعیف و سخیفی هستند افزود: اگر این مطالب جمع‌آوری شود ماهیت آنها را نشان خواهد داد و این مجموعه نیز در حال آماده شدن است.

وی با بیان اینکه تاکنون 529 مقاله به دبیرخانه کنگره ارسال شده است گفت: همچنین 300 عنوان کتاب در موضوع کتاب‌شناسی تکفیر آماده شده که ارائه خواهد شد.

علیزاده اضافه کرد: در هر کمیته این کنگره 30 ارزیاب، کار بررسی مقالات را انجام می‌دهند و هیئت علمی نیز در چهار گروه فعالیت دارد.

دبیر اجرایی کنگره بین‌المللی خطر جریان‌های تکفیری با بیان اینکه بعد از تحولات و فعالیت‌هایی که صورت گرفت مسئله تکفیر به یکی از دغدغه‌های مهم مراکز مختلف تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: همه دستگاه‌های کشور با برگزاری این کنگره همراه هستند و در خارج از کشور نیز این شرایط وجود دارد.

وی تصریح کرد: 300 نفر از چهره‌های سرشناس مراکز علمی جهان اسلام در این کنگره حضور خواهند داشت؛ تاکنون دو پیش‌نشست در سوریه و پاکستان برگزار شده که استقبال خوبی از آنها صورت گرفته است همچنین به دنبال برگزاری پیش‌نشستی در کشور عراق هم هستیم.

علیزاده از دیدار اعضای ستاد برگزاری کنگره با سیدحسن نصرالله خبر داد و گفت: وی ضمن تشکر از ابتکار آیت‌الله مکارم‌شیرازی در برگزاری این کنگره و ابلاغ سلام به محضر او، تاکید داشت اگر کنگره دو سال قبل برگزار می‌شد شاید اهل سنت با شیعیان همراه نمی‌شدند ولی امروز زمینه فراهم شده و علاوه بر این برای مشارکت در برگزاری کنگره اعلام آمادگی کرد.

دبیر اجرایی کنگره بین‌المللی خطر جریان‌های تکفیری در خاتمه یادآور شد: این کنگره آذرماه سال جاری در شهر قم برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/78004/گ30/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها