امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۱:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97182
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۳۷
تعداد بازدید: 14
حسین مهاجران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در مورد دلایل قیمت‌های بسیار متفاوت میوه در سطح شهر و نحوه نظارت بر قیمت میوه از سوی بازرسان ...

حسین مهاجران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در مورد دلایل قیمت‌های بسیار متفاوت میوه در سطح شهر و نحوه نظارت بر قیمت میوه از سوی بازرسان این اتحادیه گفت: در میدان اصلی توزیع میوه و تره‌بار ممکن است، یک قلم میوه با چند قیمت متفاوت عرضه شود، مثلا یک نوع آلو از 3 هزار و 500 تومان تا 6 هزار تومان عرضه می‌شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر 800 بارفروش در میدان میوه و تره‌بار فعالیت می‌کنند که در کنار آن 4 هزار دلال هم فعال هستند که شاید نقش اصلی در افزایش قیمت میوه را داشته باشند.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی در پاسخ به اینکه ملاک شما برای مقابله با گرانفروشی در مغازه‌ها چیست، گفت: ملاک بازرسان اتحادیه فاکتور خرید از میدان تره‌ بار است که فروشنده مجاز است تا 35 درصد بر قیمت بازار میوه و تره‌بار اضافه کند، اما نباید فراموش کرد که اجاره مغازه برخی میوه‌فروشی‌ها در نقاط شهر بسیار بالاست که بر قیمت میوه هم تاثیر می‌گذارد.

به گفته مهاجران یکی از راه‌های سر و سامان دادن به وضعیت میوه و تره‌بار آن است که دلالان جذب صنف بارفروشان شوند، چرا که در 3 مرحله سالهای 62، 63 و 66 این اتفاق افتاد و بازار میوه و تره‌بار سر و سامان گرفت.

وی گفت: سازمان تعزیرات بنا دارند تا طی مهلتی بازار میوه و تره‌بار را ساماندهی کنند و تجربه نشان داده هر وقت قانون حاکم شد، صنف میوه‌فروشان سود برد.

دلالان مالیات هم نمی‌دهند، در حالی که اگر بارفروش رسمی حمایت شود، درآمد مالیاتی دولت هم افزایش می‌یابد، ضمن این که قیمت میوه هم برای مصرف کننده متعادل تر می‌شود.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها