امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97202
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۳۰
تعداد بازدید: 113
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، 100 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با امضای نامه‌ای از طرز کار هیأت ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، 100 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با امضای نامه‌ای از طرز کار هیأت رئیسه مجلس در نحوه اعلام وصول سوالات نمایندگان از وزرا و طرح‌های استیضاح وزرا به کمیسیون‌های اصل 90 و آیین‌نامه داخلی شکایت کردند.

متن کاملا نامه شکایت وکلای ملت از هیأت رئیسه به شرح ذیل است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

ریاست محترم کمیسیون اصل 90 به استناد اصل 90 قانون اساسی و ریاست محترم کمیسیون آیین‌نامه داخلی به استناد ماده 26
با سلام
احتراما با توجه به عملکرد سلیقه‌ای و برخلاف صریح قانون اساسی درباره رسیدگی کمیسیون آیین‌نامه و اصل 90 به طرز کار هیأت رئیسه مجلس، امضاکنندگان ذیل درخواست رسیدگی خود از عملکرد هیأت رئیسه در خصوص نحوه اعلام وصول سوالات و استیضاح‌ها را که صراحتا برخلاف آیین‌نامه و قانون اساسی است، اعلام می‌کنیم.

به گزارش فارس، حمید رسایی نماینده تهران در جلسه علنی امروز خانه ملت در تذکر آیین‌نامه‌ای نسبت به عدم اعلام وصول سوالش از عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی توسط هیات رئیسه مجلس و سلیقه‌ای عمل کردن این هیأت در نحوه اعلام وصول سوالات به شدت انتقاد کرد و گفت: در کجای آیین‌نامه داخلی چنین اختیاری به هیأت رئیسه مجلس داده شده که سوالات نمایندگان از وزرا به صورت سلیقه‌ای در صحن علنی خانه ملت اعلام وصول شود؟!.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها