امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۵:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97229
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۳۴
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد سلیمانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد سلیمانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه) در نطق میان دستور خود در صحن علنی اظهار داشت: در این ایام راجع به اقتصاد مقاومتی حرف‌‌های زیادی شنیده‌ایم که عمدتا همان کلمات و جملات مندرج در برنامه‌های مصوب است و از عملیات و گزارش عملکرد زمان‌بندی شده مورد مطالبه رهبری کمتر می‌شنویم.

وی افزود: باید میدان‌دار اقتصاد مقاومتی، دانشمندان، دانشجویان، مخترعان، مبتکران، نوآوران و کارآفرینان باشیم و بسترهای لازم در این میدان باید فراهم شود.

نماینده تهران تصریح کرد: امروز وزارت علوم و دانشگاه‌‌ها گرفتار مصیبت سیاست‌زدگی و سطحی‌کاری شده‌‌اند، دست‌های مشکوکی در تلاش برای کند کردن حرکت شتابان پیشرفت علمی هستند و ضرورت دارد تا اقدامات لازم برای جلوگیری از خدشه به حیثیت، شأن و ارکان دانشگاه توسط کمیته‌های مسئول و پیشگیری از فعالیت آشوب‌طلبان به عمل آید و دست این کمیته‌ها، گروه‌ها و افراد با سابقه آشوبگری از ساحت مقدس دانشگاه کوتاه شود.

سلیمانی خاطرنشان کرد: وزیر علوم باید از بی‌حرمتی‌ها، کج‌روی‌ها، فشارها، تخریب‌ها و تضعیف‌ها که هر روز شاهد آن هستیم، جلوگیری کند تا زمینه‌های افت علمی و پژوهشی گسترده‌تر نشود که گرچه تا اندازه‌ای شده است.

وی ادامه داد: آقای وزیر برای هیچ و پوچ اساتید را به جان هم انداخته و این ظلم بزرگی به دانشگاه‌هاست.

عضو کمیسیون صنایع مجلس در ادامه اضافه کرد: رئیس ‌جمهور در دیدار با کارگزاران نظام با مقام معظم رهبری افزایش قیمت مواد خوراکی و آشامیدنی در 12 ماهه منتهی به اردیبهشت ماه سال 93 را 6 درصد عنوان کرد که این عدد آن قدر تعجب‌‌آور بود که صدای ملت و کارشناسان را درآورد و از سوی دیگر این در حالی است که مرکز آمار ایران تورم در قیمت مواد غذایی را 44 درصد و بانک مرکزی تورم سالانه در خرداد 93 را رسما بیش از 30 درصد اعلام کردند.

سلیمانی عنوان کرد: قبلا آقای روحانی گفته بود که جیب مردم تورم را لمس می‌کند نه اعداد ارائه شده در تریبون‌ها را، از این رو این بار نه جیب مردم و نه آمار رسمی، هیچ کدام افزایش قیمت 6 درصد در طول یک سال را قبول ندارد و این عدد فاصله بسیار زیاد و چند برابری با آمار اصلی دارد.

وی افزود: رهایی از دلار نفتی صرفا از طریق باز کردن در صنعت نفت و گاز روی دانشمندان جوان و دانشجویان ایرانی عملی می‌شود، بنابراین دولت بهتر است این آرمان اصلی را با اتخاذ تدبیر مناسب پیگیری کند والا با شعر و شعار نمی‌توان قدمی برداشت.

نماینده تهران با اشاره به قیمت خودرو در کشور گفت: قیمت خودرو در کشور قوز بالا قوز شده است و دولت جنگ زرگری در بین سازمان‌های راه انداخته و نه تنها پاسخگو نیست، بلکه وزیر صنعت مشوق این به هم‌ریختگی نیز بوده و هست.

سلیمانی خاطرنشان کرد: بانک‌ها و موسسات مالی و پولی همچنان گرفتار دلال‌بازی و سوداگری‌ هستند و وزیر اقتصاد صم‌بکم منفعل و نظاره‌گر است، در طول یک سال گذشته نقدینگی بیش از 50 درصد و معوقات بانکی بیش از 60 درصد افزایش یافته وزیر اقتصاد نباید مات بماند.

وی افزود: مردم نگران رشد مجدد اشرافی‌گری و خوی کاخ‌نشینی هستند، مدیران پرخرج نظیر دوران اصلاحات و سازندگی در حال پرورش ‌هستند و باید نظارت بیشتر شود تا دست مدیران پرخرج از جیب مردم و بیت‌المال بیرون آید و این مدیران عزل شوند.

عضو کمیسیون صنایع مجلس بیان داشت: ملت و رهبری عزم دفع تهاجم فرهنگی و اقتصادی را دارند و دولتمردان باید بیش از گذشته همراه این عزم شوند و کم‌کاری از سوی وزرای مربوطه قابل قبول نیست.

سلیمانی خاطرنشان کرد: ضرورت دارد تا سطح تحمل رئیس‌ جمهور و وزرا و سایر اعضای دولت در برابر انتقادات مشوقانه بالا رود و ضروری است تا کمیسیون‌های مجلس به بررسی میزان اجرای برنامه توسعه پنجم بپردازند تا مشخص شود تا چه اندازه به اهداف برنامه نزدیک شده‌ایم و کدام اهداف تحقق یافته است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها