امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۲:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97232
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۳۴
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت که صبح امروز به منظور پاسخ به سؤال ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت که صبح امروز به منظور پاسخ به سؤال حسن کامران نماینده مردم اصفهان درباره صندوق بازنشستگی فولاد در صحن علنی مجلس حضور یافته بود، اظهار داشت: بر اساس مصوبه دولت در مهر ماه سال 91 قرار بود تا صندوق‌های 9 شرکت در وزارت کار، تعاون و رفاه تجمیع شود.

وی افزود: ‌متأسفانه به دلیل برخی مشکلات این کار تا زمان دولت یازدهم به تعویق افتاد و تا ماه هفتم سال 92 کارکنان بازنشسته صنعت فولاد نزدیک 5 ماه بود که حقوق نگرفته بودند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در همان زمان در جلساتی که با وزیر کار آقای ربیعی و سازمان خصوصی‌سازی صورت گرفت، قرار شد این مشکلات حل شود و در نهایت با مصوبه‌ای که در این رابطه نوشته شد زمینه انتقال فراهم شد.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس آخرین گزارشی که آقای نعمت‌زاده به من دادند تا اردیبهشت ماه سال جاری تمام حساب‌های صندوق بازنشستگی فولاد به روز شده و تنها در خرداد ماه کمی عقب‌ماندگی وجود دارد که آن هم به خاطر محدودیت مالی صندوق‌ها است، از این رو مسئولیت این صندوق بازنشستگی صنعت فولاد ارتباطی به من ندارد و این هم بر اساس مصوبه دولت قبلی است.

نعمت‌زاده در ادامه با اشاره به مشکلات بخش صنعت تصریح کرد: از مجموع 50 هزار واحد تولیدی نزدیک به 14 هزار واحد تعطیل و تعداد زیادی نیز با ظرفیت زیر 50درصد فعالیت می‌کنند و تأمین سرمایه در گردش آنها و به راه اندازی دوباره صنعت نیاز به مساعدت شما عزیزان دارد.

وی افزود: البته رئیس ‌جمهور نیز بسته پیشنهادی دولت را برای رفع رکود اعلام کردند که امیدواریم آن هم به زودی اجرایی شود.

در ادامه نعمت‌زاده در پاسخ به بخش دیگری از سؤال کامران گفت: همان طور که مطلع هستید گرفتاری اصلی درباره صندوق بازنشستگی فولاد انتقال آن بر اساس مصوبه دولت به وزارت کار و تأمین خسارت وارده از طریق ارائه سهام بوده است.

وزیر صنعت افزود: در مهر ماه سال 91 قرار شد تا مبلغ 12 هزار و 500 میلیارد تومان از وجوه فروش آتی سهام توسط سازمان خصوصی‌سازی به صندوق بازنشستگی فولاد اختصاص یابد تا این مشکلات حل شود.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد تا امکان حل مشکلات موجود با کمک نمایندگان مجلس فراهم شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها