امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۴:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9725
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۰
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی عصر امروز (چهارشنبه) پارلمان و در ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی عصر امروز (چهارشنبه) پارلمان و در ادامه رسیدگی به جزئیات لایحه بودجه سال 1392 کل کشور، بند 21 این لایحه را مورد بحث و بررسی قرار داده و به تصویب رساندند.

به موجب مصوبه مجلس، استفاده دستگاه‌های اجرایی و بخش‌های خصوصی و تعاونی با سپردن تضمین‌های لازم به بانک‌های عامل از تسهیلات مالی خارجی (فاینانس) در سال 1392 علاوه بر باقی ماندن سهمیه سالهای قبل معادل 35 میلیارد دلار تعیین می‌شود تا توسط شورای اقتصاد بر اساس مفاد ماده 82 قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران به طرح‌های دارای توجیه فنی، اقتصادی و مالی اختصاص یافت.

همچنین مجلس به وزارت راه و شهرسازی اجازه داد به منظور سریع‌السیر کردن خطوط ریلی موجود به طول 5 هزار کیلومتر و تجهیز ناوگان از 5 میلیارد دلار تسهیلات فاینانس در سقف این بند استفاده کند.

مجلسی‌ها همچنین در تبصره این بند مقرر کردند که تصمیم‌گیری شورای اقتصاد درباره طرح‌های تملک‌ دارایی‌های سرمایه‌ای منابع عمومی دولت تنها درباره طرح‌های پیوست شماره 1 این قانون مجاز است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها