امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۵:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97252
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۳۴
تعداد بازدید: 84
به گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، اسحاق جهانگیری ظهر امروز (سه‌شنبه) در ...

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، اسحاق جهانگیری ظهر امروز (سه‌شنبه) در جلسه مربوط به سیاست‌های کلی جمعیت اظهار داشت: همه سیاست‌های کلی که از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ می‌شود، مبانی اصولی و پر اهمیتی برای توسعه و حل مشکلات کشور است که باید به دور از شعارزدگی و اقدامات عجولانه، با رویکردی عاقلانه و عالمانه اجرای این سیاست‌ها را دنبال کنیم.
معاون اول رئیس‌جمهور ادامه داد: هر کدام از بندهای سیاست‌های کلی جمعیت نقش مهم و اثرگذاری در توسعه شاخص‌های انسانی کشور دارد که قوای سه‌گانه و همه بخش‌ها باید به صورت ملی و فرابخشی به آن پرداخته و از اقدامات و تصمیماتی که در تضاد با این سیاست‌ها باشد پرهیز کنند.
در این جلسه بندهای چهارده‌گانه سیاست‌های کلی جمعیت مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و دستگاه‌های مرتبط با هر بند به عنوان متولیان اصلی مشخص شدند و مقرر شد دستگاه‌های اصلی طی جلساتی با حضور سایر دستگاه‌های مرتبط، برنامه‌های اجرایی خود را تدوین کنند و این برنامه‌ها را برای یکپارچه‌سازی، جمع‌بندی، تعیین اعتبار مورد نیاز و برنامه زمانبندی اجرایی در اختیار معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور قرار دهند.
رحمانی فضلی وزیر کشور نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه باید ابعاد مختلف سیاست‌های کلی جمعیت به درستی تحلیل شود، خواستار تدوین طرحی جامع به همراه برنامه‌ اجرایی به صورت کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت برای اجرای این سیاست‌ها شد.
نوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور هم با بیان این که سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، سیاست‌های کلی جمعیت و سیاست‌های اصلاح نظام اداری کشور به عنوان محورهای اصلی برای تدوین برنامه ششم توسعه در نظر گرفته شده، بر لزوم تدوین برنامه‌ای جامع و دقیق برای اجرای سیاست‌های کلی جمعیت با کمک همه دستگاه‌های اجرایی کشور تاکید کرد.
در این جلسه نماینده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گزارشی از هرم سنی جمعیت کنونی کشور، تغییرات جمعیت و شاخص مرگ کشور در صد سال گذشته و همچنین روند ازدواج ، طلاق و میزان باروری در فاصله سال‌های ۸۵ تا ۹۲ ارائه کرد و پیشنهاداتی را برای بهبود نرخ باروری کشور و اجرای سیاست‌های کلی جمعیت مطرح کرد.
وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و راه و شهرسازی نیز در این جلسه نظرات خود را در خصوص اهمیت و اجرای مناسب این سیاست‌ها ارائه کردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها