امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۱:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97256
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۲۵
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردارمحمدرضا نقدی درباره اهمیت و ابعاد برگزاری جشنواره بین المللی فیلم مقاومت گفت: جشنواره ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردارمحمدرضا نقدی درباره اهمیت و ابعاد برگزاری جشنواره بین المللی فیلم مقاومت گفت: جشنواره فیلم مقاومت یکی از مهمترین جشنواره های کشور است و حتی از جشنواره فیلم فجر هم با توجه به اهدافش بالاتر است بنابراین باید در برگزاری هرچه بهتر و با معناتر آن تلاش کنیم.

وی در ادامه افزود: قرار است بسیج اساتید کشور هم در این جشنواره شرکت داشته باشند که این امر قدم بسیار خوبی در این راه است زیرا از این اساتید برای موضوعات مربوط به انتخاب فیلم ها می توان بهره برد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه بسیجی‌ها در ابعاد گسترده‌ای در زمینه هنر و فرهنگ قدم برداشته‌اندگفت: اساتید قطعا نمی توان فیلم بسازند اما در نحوه داوری ها و موضوعات فیلم می توانند به جشنواره مقاومت کمک کنند.

وی در ادامه افزود: جشنواره فیلم مقاومت یک حرکت جهادی برای رسیدن به اهدافی است که در سال‌های بعد از انقلاب پیگیری کردیم و در راستای منویات  و پیام رهبری در سال 93 حرکت خواهد کرد که امیدواریم موثر باشد.

سردار نقدی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال، آنچه که در سومین جشنواره فیلم کوتاه بسیج دانشجویی دیدید قطره کوچکی از دریایی فعالیت‌هایی است که بسیجی‌ها انجام می‌دهند. بسیجی‌های ما بدون هیچ شناختی در شهر، منطقه و واحدهای دانشگاهی خود باقی مانده و به جایی راه پیدا نمی‌کنند، بنابراین ما باید ظرفیت ‌ها را افزایش دهیم تا آنها بتوانند از استعدادهای جوانان بسیجی بیشتر استفاده کنند. در پی آن هستیم تا از بسیجیان جوان در جشنواره فیلم مقاومت هم استفاده کنیم.

رییس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به نامگذاری سال 93 و همراهی اقتصاد و فرهنگ، درباره منابع اقتصادی بیان کرد: مسلما کار فرهنگی به منابع مالی احتیاج دارد اما مهمتر از آن مدیریت و جوهره انسانی است. فکر کردن و سرمایه‌های فکری هستند که بیشترین کمک را برای ما دارند. در بسیاری از حوزه‌ها حرکت‌های فرهنگی با هزینه‌های بسیار کم صورت می‌گیرد که نمونه آن همین کار بسیجی است. به طور مثال در سومین جشنواره فیلم بسیج گفته شد که در حدود دو هزار اثر فرستاده شده است که اگر هزینه کل ساخت این آثار را جمع بزنید به اندازه یک اثر کم محتوا و پر سر و صدا هم هزینه‌ای ندارند.

بنابراین گزارش، «انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس» با رویکرد مقاومت، بصیرت و شکوفایی سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت را درگستره«سینمای ایران»و «سینمای بین¬الملل» در قالب بخش‌های مختلف فیلم های سینمایی، سینمایی ویدیویی، کوتاه، مستند، چشم‌انداز سینمای مقاومت ایران،  نشست‌های تخصصی و بزرگداشت سینماگران عرصه انقلاب و دفاع مقدس و برنامه‌های جانبی همزمان با هفته گرامیداشت دفاع مقدس در ایران و چند کشور جهان برگزار می نماید.

اطلاعات تکمیلی در سایت جشنواره بین المللی فیلم مقاومت moqavematfilmfest.ir موجود است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار