امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۵:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97258
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۲۵
تعداد بازدید: 207
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دیوان عالی کشور، هیأت عمومی کیفری اصراری دیوان عالی کشور امروز به ریاست ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دیوان عالی کشور، هیأت عمومی کیفری اصراری دیوان عالی کشور امروز به ریاست آیت‌الله محسنی گرکانی و با حضور قضات عالی رتبه دیوان عالی تشکیل جلسه داد.

رئیس دیوان عالی کشور در ابتدای این جلسه اظهار داشت: ماه رمضان دارای نکته‌ها و پیام‌هایی است که باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشیم و آن اینکه ماه رمضان ماه تحول و تفکر و خودسازی از زشتی‌ها و بداخلاقی‌ها است و اولین پیام آن هم هدایت مردم است، «هدی للناس» تابلوی ماه رمضان همه سوی بهشت است و دوم درک «لیله القدر» که یک کار مهمی است.

وی افزود: انسان باید بداند این سه شب چقدر در زندگی او نقش مهمی دارد و باید از آن استفاده کند و سومین پیام، آمادگی برای مرگ است، سفر از این جهان به جهان دیگر و ورود به منزل خاکی قبر و فشار قبر که پیامد بداخلاقی با خانواده و فرزندان است که باید انسان از بداخلاقی و فشار آوردن به خانواده خود و فرزندان خود به خاطر خدا و دوری از عذاب فشار قبر اجتناب کند.

آیت‌الله گرکانی پیام دیگر این ماه مبارک را زندگی در عالم برزخ عنوان کرد و گفت: عالم برزخ یعنی تکلیف انسان در این مقطع مشخص نیست و انسان سرگردان است و نمی‌داند سرنوشت او چه می‌شود و خوشا به حال کسانی که از این عالم برزخ به آسانی عبور کنند و همچنین وارد شدن به محشر و قیامت و رسیدگی به اعمال خوب و بد انسان‌ها است و آخرین پیام هم صبر و استقامت در مشکلات زندگی دنیا برای رسیدن به زندگی بی مشکل و سراسر کامیابی در بهشت و زندگی همیشگی در مهمان سرای الهی است.

رئیس هیات عمومی دیوان عالی کشور در بخش دیگری از سخنان خود با مطرح کردن حوادث تلخ و رقت بار خبرهای منتشره در اخبار و جراید در خصوص کشتار بی رحمانه مسلمانان گفت: بسیاری از بلاها و مصیبت‌های هولناک، خونریزی در کشورهای اسلامی و اسلام هراسی  ریشه در اعمال خود ما مسلمان‌ها دارد، حوادث تلخ و خونین در غزه جلو چشم مسلمانان کشورهای اسلامی و کشورهای عربی خلیج فارس اتفاق می‌افتد اما همگی خاموش و بی‌تفاوت از کنار آن می‌گذرند، تهاجم وحشیانه اسرائیل به غزه و کشتار مردم بی دفاع و بی‌گناه که اغلب آنها کودکان مظلوم فلسطین بوده‌اند در حالی که صدای مدعیان حقوق بشر و شورای امنیت در نمی‌آید.

رئیس دیوان عالی کشور اضافه کرد: آمریکا و انگلیس از چراغ سبز عبور کرده‌ و رسماً و آشکارا از کشتار بی‌رحمانه و اقدام وقیحانه صهیونیست‌ها حمایت می‌کنند و در مقابل جنایات انحرافی داعش سکوت اختیار کرده‌اند، متاسفانه از زمامداران کشورهای اسلامی دست نشانده آمریکا و اروپا حمایتی که دیده نمی‌شود بلکه پشتیبانی و حمایت‌های مالی به دشمنان اسلام هم می‌کنند.

وی ادامه داد: این مصائبی است که علت آن عمل نکردن به کتاب آسمانی است، قرآن کریم می‌گوید ای مسلمانان از هم جدا نشوید پراکنده نباشید که خیلی از مسلمان‌ها با تفرقه و با نامهربانی از هم جدا شدند، پیام کتاب آسمانی این است که با هر گونه تفرقه مبارزه کنید، همگی در سایه رحمت و پرتو لطف الهی به ریسمان خدا محکم تمسک کنید و قرآن را کتاب زندگی و اخلاقی فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی خود بدانید که بر خلاف آن رفتار شد.

وی تصریح کرد: نتیجه عمل نکردن به مفاهیم قرآنی باعث بداخلاقی‌ها و بدحجابی‌ها می‌شود، قانون حجاب و عفاف با شعار درست نمی‌شود، با تربیت و آموزش بانوان و دختران در کانون‌های فرهنگی ممکن است به نتیجه برسد.

گفتنی است رئیس هیات عمومی دیوان عالی در ابتدای جلسه ارتحال عالم ربانی، آیت‌الله محمدی گیلانی را مجدداً به امت خداجو تسلیت و تعزیت عرض کرد و اظهار داشت: آیت الله محمدی گیلانی که سال‌ها در خدمت نظام و امام (ره) بوده از کسانی بود که در همان اول انقلاب به ندای حضرت امام (ره) درباره پیوستن و کمک‌های علمای اسلام به قوه قضائیه لبیک گفت و با تمام وجود تا آخرین لحظه زندگی مدافع اسلام و انقلاب و امام  و مقام معظم رهبری بود که امیدواریم خداوند ایشان را در عالم حشر با اولیاء الهی و مقربان درگاه خود محشور کند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها