امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۱۰:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97265
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۲۵
تعداد بازدید: 131
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه خبری «المسلة» اعلام کرد که «سلیم الجبوری» با 194 رای رئیس پارلمان عراق شد. تعداد آراء ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه خبری «المسلة» اعلام کرد که «سلیم الجبوری» با 194 رای رئیس پارلمان عراق شد. تعداد آراء شمارش شده 273 عدد اعلام شده است.

پیش از این شمار نمایندگان حاضر 250 عدد اعلام شده بود اما به نظر می‌رسد در هنگام رای‌گیری تعداد دیگری از نمایندگان وارد صحن پارلمان شدند تا در این مراسم شرکت کنند.

بر اساس این گزارش از 273 رای، 194 رای به جبوری و 19 رای به عبایجی اختصاص یافت و 60 رای نیز باطل اعلام شد.

 

معرفی «سلیم الجبوری»

«سلیم عبدالله احمد الجبوری» عضو پارلمان عراق از فهرست «العراقیه الوطنیه» متولد منطقه «المقدادیه» در استان دیالی واقع در شرق عراق است که در سال 2010 نیز یکی از نمایندگان پارلمان بود.

وی دارای مدرک دکترای حقوق و عضو حزب اسلامی عراقی است که مدرس دانشکده حقوق در دانشگاه‌های «النهرین» و «دیالی» است.

جبوری به مدت چند ماه مدیر کمیساریای مستقل انتخابات در عراق بود و زمانی نیز سردبیر مجله «حمورابی» بود. وی در سال 2014 نیز نامزد انتخابات پارلمانی از فهرست «دیالی هویت ماست» شد.

 

رقابت «چلبی»، «العبادی» و «ججو» برای تصدی معاونت اولی

تعیین هیئت رئیسه در دستور کار پارلمان امروز عراق قرار داشت. اکنون رئیس پارلمان مشخص شده و رای‌گیری باید برای دو معاون او ادامه یابد.

بر اساس این گزارش اکنون نوبت «حیدر العبادی»، «احمد الچلبی» و « فارس ججو» است که برای پست معاونت اول جبوری باید با یکدیگر رقابت کنند.

رای گیری برای انتخاب معاون اول رئیس پارلمان عراق نیز آغاز شد.

اعتراض دولت قانون به مکانیسم انتخاب معاونان «جبوری»

نمایندگان ائتلاف دولت قانون به مکانیسم پیشنهادی «مهدی الحافظ» رئیس نشست امروز پارلمان عراق برای انتخاب معاونان رئیس پارلمان عراق اعتراض کردند.

آنها اعلام کردند که مخالف سیستم رای‌گیری تک مرحله‌ای برای معاونان جبوری هستند و باید در چند مرحله این امر صورت گیرد.

«ابراهیم الجعفری»: توافق کرده بودیم جبوری رئیس پارلمان شود

«ابراهیم الجعفری» رئیس فراکسیون همپیمانی ملی عراق گفت که گروه‌های سیاسی عراق امروز پیش از برگزاری نشست پارلمان بر این امر توافق کردند که جبوری رئیس پارلمان، «حیدر العبادی» معاون اول او و « آرام الشیخ محمد» معاون دوم شود.

انتهای پیام/غ

 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها