امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۹:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97290
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
امیر خجسته، رئیس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اعلام خبر ارسال ...

امیر خجسته، رئیس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اعلام خبر ارسال گزارش نظارتی این  کمیسیون در زمینه سیاست‌های طرح تحول نظام سلامت به وزارت بهداشت گفت: طرح تحول نظام سلامت یکی از طرح‌های بسیار مهم در سیاست داخلی کشور است که اجرای همه‌جانبه و موفق آن می‌تواند در تسکین آلام هم‌وطنان و رسیدگی سریع به درمان نیازمندان مؤثر باشد.

وی با آسیب‌شناسی موانع موجود بر سر راه اجرای مؤثر این طرح گفت: هر چند وزیر محترم بهداشت وزیری متعهد و کاردان بوده و طرح‌های ایشان در جهت پیشرفت نظام سلامت کشور است، اما اجرای این طرح‌ها در عمل با توجه به شرایط موجود کشور با ابهام و ایراداتی همراه است.

خجسته اضافه کرد: اجرای هر طرح در حوزه سلامت مستلزم همکاری و همراهی پزشکان و جامعه درمانی کشور در آن است که به نظر می‌رسد متأسفانه در برخی زیرمجموعه‌های وزارت بهداشت آمادگی لازم برای این طرح وجود ندارد.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، حفظ شأن و جایگاه پزشک و پرستار و کادر درمانی کشور را وظیفه مهم برای وزارت بهداشت دانست و گفت: عدم آمادگی برخی دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ها و شبکه‌های بهداشت در کشور باعث شده تا هر استان نگاهی سلیقه‌ای به طرح داشته و چشم‌انداز مناسبی برای آن تصور نشود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی افزود: اجبار پزشکان شاغل به تعطیلی مطب، تهدید پزشکان به تهیه لیست سیاه، پرداخت مستقیم یارانه درمان و مراجعه بی‌دلیل برخی افراد به مراکز درمانی، ممانعت از صدور پروانه مطب به پزشکان طرحی جدید، عدم رعایت سقف ساعت کاری برای پزشکان و پرستاران و مشخص بودن ضوابط پالایش و ارزیابی کادر درمانی و عدم پرداخت به موقع کارانه پزشکان از جمله ایرادهایی است که اجرای عملی این طرح را با چالش مواجه خواهد ساخت.

امیر خجسته ابراز امیدواری کرد: مسائلی که در 15 بند و به استناد بند 7 ماده 49 آیین‌نامه داخلی مجلس به وزارت بهداشت ابلاغ شده است هر چه سریع‌تر بررسی و نسبت به رفع نواقص اقدام گردد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار