امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۶:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97294
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 96
سیدهادی حسینی عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد جلسه امروز ...

سیدهادی حسینی عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد جلسه امروز بعدازظهر این کمیسیون گفت: نمایندگان بانک‌ها از جمله همتی به نمایندگی از بانک ملی و قاسمی به نمایندگی از بانک پاسارگاد و نمایندگانی از خانه صنعت و مرکز پژوهش‌ها در این جلسه صحبت کردند.

وی افزود: دو نفر از اعضای کمیسیون صنایع ـ حسینی و فولادگر-علیرضا محجوب ، وزرای صنایع  و اقتصاد و رئیس بانک مرکزی نیز در مورد چالش میان بانک‌ها و تولید سخنانی مطرح کردند.

حسینی در توضیح سرفصل‌های سخنان میهمانان و نمایندگان در جلسه کمیسیون گفت: سودآوری بالای بانکها، نقش بانک‌ها در تورم، تعداد زیاد شعب بانکی که چندین برابر کشورهای دیگر است و کاهش بهره‌وری از جمله این سرفصل‌ها بود.

وی از بحث در مورد چهار برابر بودن حجم معوقات بانکی نسبت به استاندارد جهانی به عنوان محور دیگر این جلسه یاد کرد و گفت: همچنین در این خصوص صحبت شد که بیشترین سهم معوقات به جای تولید در حوزه خدمات مسکن است و نیز بانک‌ها توأمان خالق و هادی اعتبارات هستند.

نماینده مردم قائم‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: رشد فزاینده معوقات بانکی که در بازه سال‌های 84 تا 92، 20 برابر شده است، این حس را در بنده به عنوان یکی از سخنرانان این جلسه ایجاد کرده است که بانک‌ها بقای خود را در معوقات می‌بینند.

وی به بحث از دریافت سودهای بی‌ضابطه و با عناوین متعدد توسط بانک‌ها در جلسه کمیسیون اشاره کرد و گفت: در جلسه صحبت شد که چرا وام‌گیرندگان ابتدائاً اصل پول را پرداخت نمی‌کنند و اول سود قرض خود از بانک را باید پرداخت کنند؟ و تازه بعد از 5 سال بازپرداخت اصل پول آغاز می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع مجلس بیان کرد: در پایان مقرر شد چند کارگروه تشکیل شده و این موضوعات را به‌صورت تخصصی بررسی کنند تا به سمت حل مشکلات کارخانجات حرکت کنیم و اصل را در تولید در کشور بگذاریم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها