امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۱۵:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97306
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام علی یونسی دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام علی یونسی دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی شب گذشته طی سخنرانی در حسینیه فاطمه الزهرا (س) به شخصیت امیرالمؤمنین علی(ع) اشاره و اظهار کرد: این از عجایب روزگار ما است که شخصیتی همچون امام علی در یک سده اسلام مورد آماج حملات حکومت بنی‌امیه قرار می‌گیرد به گونه‌ای که تمام خطبه‌های آن زمان علیه آن حضرت بود.

وی با بیان اینکه در زمان حیات امام علی (ع) نام بردن از ایشان جرم بود، خاطرنشان کرد: صدها شخصیت‌ اسلامی به خاطر ایشان کشته شدند اما با همه فضاسازی‌ها و تخریبات سرانجام این خورشید تابناک از پس ابرهای تاریک بنی‌امیه طلوع کردند و امروز هم دنیای اسلام به این شخصیت بزرگ افتخار می‌کند.

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی اضافه کرد: امام علی (ع) طی 25 سال سکوت خود بالاترین الگوی رهبری، امامت و مسلمانی را به یادگار گذاشت اما هیچ کس ندانست بالاترین فریادها در سکوت ایشان نهفته بود.

یونسی با تأکید براینکه امروز جهان اسلام به رفتار امام علی (ع)‌ بیش از هر زمان دیگری نیازمند است، گفت: امروز شیعه و سنی بیش از هر زمان دیگری به تاسی از رفتار سیاسی، تقوا، سکوت، حکومت و مدیریت امام علی (ع) نیازمند است.

به گفته وی امام علی (ع) چون مادری دلسور فقط به حفظ اسلام (نوپا)  فکر می‌کرد و اسلام باید می‌ماند حتی اگر علی خانه‌نشین می‌شد چرا که امام علی (ع) برای اسلام است نه اسلام برای امام علی.

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی با بیان اینکه سیره و عمل امام علی (ع)‌ برای ما حجت است، گفت: امام علی (ع) می‌توانست به گونه‌ای دیگر عمل کند یعنی می‌توانست یک جریان مخالف و به قول امروزی‌ها اپوزیسیون، جنگ‌های پارتیزانی راه بیندازد و حتی می‌توانست خانه خود را محل تجمع منتقدین قرار دهد.

یونسی ادامه داد: امام علی(ع) برای اینکه خیال حکومت راحت باشد مسافرت هم نمی‌کرد. یعنی هیچ کاری که وسوسه حکومت برانگیزد را انجام نمی‌داد.

وی با طرح این پرسش که رفتار بزرگوارانه امام علی(ع) برای چه بود، گفت: شخصیت هرچه بزرگتر باشد رفتار هم بزرگتر است و ما شخصیتی بزرگتر از امیرالمؤمنین علی(ع) بعد از پیامبر (ص) نداریم اما برای حفظ اسلام باید از خود گذشت.

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی با بیان اینکه امروز جهان اسلام بیش از هر زمان دیگری به وحدت و امنیت محتاج است، تصریح کرد: متأسفانه برخی کج‌فهمان در داخل و استکبار در خارج توانسته‌اند گفتمان شیعه و سنی‌ستیزی را نهادینه کنند.

به اعتقاد یونسی گفتمان ضد دینی و شیعه‌ستیزی را از یک طرف وهابی‌ها، سلفی‌ها، القاعده و داعش برنامه‌ریزی می‌کنند و از سوی دیگر توسط برخی جاهلان شیعه داخل دنبال می‌‌شود و ما امروز شاهد پخش برنامه‌های ضد وحدت اسلامی در ده‌ها شبکه‌ تلویزیونی، رادیویی و سایت‌های اینترنتی هستیم که نفعش را فقط آمریکا و صهیونیست‌ها می‌برند.

وی ادامه داد: این خشونت‌های وحشیانه‌ای که در کشورهای اسلامی همچون عراق، افغانستان، پاکستان، سوریه و مصر ایجاد شده خدمتی بزرگ برای رژیم صهیونیستی است چرا که مسلمانان به جای جنگ با آنان با خودشان می‌جنگندند.

یونسی با بیان اینکه امام (ره) در تمام عمر سیاسی خود از وحدت دم می‌زد، گفت: بعد از امام راحل نیز مقام معظم رهبری همان راه و روش را ادامه دادند اما کج‌اندیشان و متعصبان مذهبی این گفتمان را مظلوم کردند و سخن رهبری بایکوت شد و حتی آنان در محافل خصوصی می‌گویند چرا رهبری فرموده‌اند اهانت به اهل سنت جایز نیست و در برابر سخن ایشان هفته برائت راه می‌اندازند اما بدانند این کارها به سود آمریکا و رژیم صهیونیستی است.

وی با تأکید براینکه امروز ایران به لطف خدا در موقعیت ممتاز امنیت ملی قرا دارد، اظهار کرد:‌ همه کشورهای هم‌جوار ما در آتش تفرقه و نفاق می‌سوزند اما ما در امنیت هستیم و همین باعث شده دشمن برای امنیت ما خواب‌هایی ببیند.

یونسی خاطرنشان کرد: اساتید، دانشگاهیان و حوزویان این توطئه دشمنان را خنثی کنند و اجازه ندهند طرح ناامنی کشورهای اسلامی به ایران سرایت کند.

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی ادامه داد: در دیداری از آقای شبیری زنجانی خواستم نظرشان را درباره فعالیت بنده بفرمایند و ایشان گفتند همان سیره امامان شیعه را دنبال کنید. یعنی امامان ما در برابر خلافت بنی‌عباس و بنی‌امیه مبارزه کردند اما در برابر اهل سنت مهربانانه و با سیاست جذب پیش رفتند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها