امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۱:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97314
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سمنان، سردار محمدرضا میرزایی دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگاران در این زمینه اظهار داشت: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سمنان، سردار محمدرضا میرزایی دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگاران در این زمینه اظهار داشت: باند چهار نفری سارقان معتاد در شهرستان شاهرود با تلاش ماموران پلیس متلاشی شد و اعضای این باند به 30 فقره انواع سرقت به ارزش 300 میلیون ریال نیز اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی استان سمنان افزود: کارآگاهان پلیس شاهرود به دو مرد به هویت «حمید- ع»، 40 ساله و «احسان- الف»، 28 ساله مظنون شدند و آنها را به کلانتری منتقل کردند.

وی اظهار داشت: مظنونان که دارای سوابق کیفری و معتاد به مواد مخدر بودند، در تحقیقات مقدماتی به هم‌دستی با دو نفر دیگر به ارتکاب سرقت‌های متعدد در این شهرستان اعتراف کردند.

میرزایی به شناسایی دو عضو دیگر این باند اشاره کرد و افزود: در عملیات دیگر پلیس در شاهرود، «مجید- ذ»، 40 ساله و «جمشید- م»، 30 ساله دو عضو دیگر این باند دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: اعضای دستگیر شده این باند سرقت که خود را در محاصره سند و مدارک غیرقابل انکار پلیس دیدند، ناچار به گفتن حقیقت شدند و به ارتکاب 30 فقره انواع سرقت به ارزش 300 میلیون ریال اعتراف کردند.

وی به هماهنگی با مرجع قضایی و بازدید از مخفی‌گاه متهمان اشاره و تصریح کرد: در این عملیات، مقادیر زیادی از اموال مسروقه و 30 عدد شاه کلید کشف شد.

میرزایی انگیزه سارقان را تامین هزینه‌های مصرف شدید مواد مخدر بیان کرد و گفت: اعتیاد ریشه و زمینه اصلی بروز سایر جرایم است که شرط اصلی ریشه‌کنی آن، نقش‌آفرینی خانواده‌ها و البته تلاش و همراهی بیشتر تمام دستگاه‌ها و سازمان‌های مرتبط است.

فرمانده انتظامی استان سمنان، سهولت در انجام سرقت ناشی از بی‌توجهی به هشدارهای پلیس و نکات ایمنی از سوی شهروندان را عامل وقوع این‌گونه سرقت‌ها دانست.

میرزایی به مردم توصیه کرد: برای پیشگیری از سرقت منزل از حفاظ و قفل‌های مناسب، درهای ضد سرقت، آیفون‌های تصویری هشداردهنده و برای نگهداری از طلا و جواهرات خود از صندوق امانات بانک استفاده کنند.
انتهای پیام/2249/و30/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار