امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۰۴:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97316
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سمنان، حسین پیوندی دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگاران در این زمینه اظهار داشت: ماموران ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سمنان، حسین پیوندی دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگاران در این زمینه اظهار داشت: ماموران انتظامی در بازدید از یک دستگاه اتوبوس در محور میامی- شاهرود، 40 قطعه پرنده کمیاب از نوع مرغ مینا را کشف و ضبط کردند.

وی تصریح کرد: بر اساس اعلام معاونت عملیات فرماندهی انتظامی استان سمنان، ماموران انتظامی شهرستان شاهرود در راستای اجرای طرح کنترل خودروهای عبوری در محور میامی- شاهرود، به یک دستگاه اتوبوس مظنون شدند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان سمنان ادامه داد: ماموران پلیس در بازدید از جعبه بغل این اتوبوس، 40 قطعه مرغ مینای کمیاب را کشف و ضبط کردند.

پیوندی بیان کرد: ماموران پلیس این تعداد مرغ مینای کمیاب را که بدون هرگونه مجوزی توسط راننده اتوبوس که 41 سال سن داشت، در حال حمل بود، ضبط و با تشکیل پرونده قاچاق مراتب را پیگیری کردند.

وی افزود: پرونده‌ای در همین زمینه تشکیل شده است که در مراجع قضایی در دست پیگیری قرار دارد.

به گزارش فارس؛ چند روز پیش نیز ماموران پلیس 65 قطعه مرغ مینای کمیاب را از یک دستگاه اتوبوس در محور میامی ـ‌ شاهرود کشف کرده بودند.

ماموران در اجرای طرح کنترل خودروهای عبوری ‌این محور، ‌این محموله پرنده فاقد مجوز را از دو کارتن در جعبه بغل یک اتوبوس به رانندگی فردی 33 ساله، اهل و ساکن اصفهان کشف کردند.

مرغ مینا پرنده‌ای کوچک است که قابلیت بسیار خوبی برای تقلید صدا دارد و این توانایی شگفت‌انگیز باعث شده‌ است که آدمی از سالیان بسیار دور به پرورش و نگهداری از این پرنده علاقه‌مند شود.

مینا پرنده‌ای از خانواده سار استوماتیده است که به دو صورت وحشی و اهلی یافت می‌شود و دارای نژادهای مختلفی است که معروف‌ترین این نژادها مینای گوشواره‌ای و مینای معمولی است.
انتهای پیام/2249/و30/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها