امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۱:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97317
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
حسین پنبه‌دانه‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شوشتر اظهار کرد: املاک تملک شده روی پل تاریخی گرگر شوشتر بار اضافی زیادی به این پل تاریخی وارد ...

حسین پنبه‌دانه‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شوشتر اظهار کرد: املاک تملک شده روی پل تاریخی گرگر شوشتر بار اضافی زیادی به این پل تاریخی وارد می‌کنند و به این دلیل باید هرچه سریع‌تر تخریب شوند تا بار مرده در این پل به حداقل برسد.

وی افزود: از سال‌های گذشته چند باب مغازه و دو پلاک مسکونی در این بخش توسط میراث فرهنگی خوزستان تملک شده است که این واحدهای تجاری و مسکونی به‌زودی تخریب خواهند شد.

وی با اشاره به هماهنگی‌های انجام با شهرداری شوشتر گفت: قرار شده است شهرداری شوشتر تخریب این واحدها را برعهده بگیرد و پایگاه جهانی سازه‌های آبی تاریخی شوشتر بر این عملیات نظارت کند.

پنبه‌دانه‌پور با اشاره به اینکه تخریب این واحدها نیازمند دقت بسیار زیادی است، خاطر نشان کرد: تنها بخش بسیار کمی از این واحدها را می‌توان به کمک دستگاه‌های تخریب ویران کرد و بقیه باید حتما برای افزایش دقت و مراقبت برای کاهش خسارت‌های احتمالی به صورت دستی تخریب شوند.

عضو شورای راهبردی پایگاه جهانی سازه‌های آبی شوشتر گفت: سازه‌های آبی تاریخی شوشتر یک داشته فرهنگی و اثری فاخر است که همه باید برای حفاظت از این بنا تلاش کنیم و تخریب و تملک این واحدها همه برای کاهش مشکلات در حوزه این آثار تاریخی است.
انتهای پیام/72006/خ20/چ3000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها