امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۴:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97318
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 92
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از وزارت بهداشت کیوسک ثابت عرضه مواد غذایی، مجموعه وسایل و تجهیزات لازم برای ارائه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از وزارت بهداشت کیوسک ثابت عرضه مواد غذایی، مجموعه وسایل و تجهیزات لازم برای ارائه خدمات عرضه مواد غذایی یا نوشیدنی است که در یک مکان مشخص نصب می شود.

بر اساس این گزارش در این دستورالعمل که در راستای اجرای مواد 44 و 45 آیین نامه اجرایی ماده 13 قانون اصلاح مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی ابلاغ شده است، رعایت بهداشت فردی نظیر داشتن کارت بهداشت، گواهینامه دوره آموزشی، عدم استعمال دخانیات و عرضه و فروش آن، شستن صحیح دست ها، پوشیدن لباس کار تمیز و استفاده از کلاه و دستکش از حداقل الزامات کیوسک ثابت عرضه مواد غذایی عنوان شده است.

بر اساس این دستور العمل، استعمال دخانیات، نگهداری و عرضه آن در کیوسک ثابت اکیداً ممنوع است و در صورت اقدام به آن، طبق قوانین و مقررات اقدام و پروانه بهداشتی نیز لغو خواهد شد.

همچنین در این دستور العمل آمده است: تمام غذاهای عرضه شده در کیوسک ثابت باید دارای پروانه ساخت از سازمان غذا و دارو باشد. در صورتی که در کیوسک ثابت یخ عرضه می‌شود باید دارای بسته بندی معتبر بوده و از مراکز مجاز تهیه شود، در غیر این صورت کیوسک ثابت باید مجهز به دستگاه یخ ساز یا فریزر برای تهیه یخ باشد.

همچنین در صورتی که در کیوسک ثابت از سبزیجات استفاده می شود باید قبل از مصرف مطابق دستورالعمل وزارت بهداشت، شست و شو و سالم سازی شود یا از سبزیجات گندزدایی شده بسته بندی که دارای تائیدیه از وزارت است استفاده گردد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها