امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۹:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97320
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس؛ عبدالحسین مختاباد در جلسه علنی امروز شورای شهر با انتقاد از احیا نشدن کلاس های موسیقی در فرهنگسراها گفت: رئیس سازمان ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس؛ عبدالحسین مختاباد در جلسه علنی امروز شورای شهر با انتقاد از احیا نشدن کلاس های موسیقی در فرهنگسراها گفت: رئیس سازمان فرهنگی هنری دچار سردرگمی است و خانواده ها و مردم را نیز سردرگم کرده است. وی می گوید باید آموزشگاه های تخصصی موسیقی در فرهنگسراها ایجاد شود. به همین دلیل هنوز با گذشت یک ماه از تابستان، کلاس های موسیقی را بازگشایی نکرده و مردم و خانواده ها سردرگم هستند.

مختاباد افزود: مگر فرهنگسرا دانشگاه است که آموزش تخصصی بدهد؟ فرهنگسرا باید آموزش عمومی به مردم ارائه دهد. بنابراین خواهشمندم شهردار به فعالیت های این آقا رسیدگی کند. 

وی در ادامه گفت: 65 تا 70 درصد سالن های سینما در ایران نابود شده و دیگر احیا نشده است. همین تعداد سینما هم که در تهران هست، صاحبان آنها ترجیح می دهند در اسرع وقت سینما را ببندند. اما برای بهبود وضعیت سینما درخواست کرده اند شهرداری 5 درصد عوارضی را که روی قیمت بلیت سینما از سینماداران دریافت می کند ببخشد، زیرا این رقم در طی سال برای شهرداری مبلغ زیادی نمی شود، اما برای سینماداران قابل توجه است.

رئیس کمیته هنری شورا اضافه کرد: سینماداران نامه ای به اداره مالیات نوشته اند و پاسخ اداره مالیات این بوده که شهرداری حق ندارد این عوارض را دریافت کند. بنابراین از شهرداری می خواهیم برای کمک به سینمای ملی در اسرع وقت این عوارض را حذف کند. همچنین امکاناتی را در اختیار سینماداران قرار دهد تا بتوانند در سینماها اماکن تجاری بسازند و درآمد ناشی از آن به رونق سینما کمک کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها