امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۳:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97329
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس؛ احمد دنیامالی در جلسه علنی امروز شورا با اشاره به جلسه دیروز کمیسیون اصل 90 مجلس درباره بوستان مادر با حضور برخی از ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس؛ احمد دنیامالی در جلسه علنی امروز شورا با اشاره به جلسه دیروز کمیسیون اصل 90 مجلس درباره بوستان مادر با حضور برخی از اعضای شورا گفت: در وهله اول باید بکوشیم کار را به جایی نرسانیم که مسائل داخلی شورا و شهرداری در کمیسیون اصل 90 مطرح شود. علاوه بر این، دیروز در مورد بوستان مادر تصمیمی در کمیسیون اصل 90 گرفته نشد که آقای حافظی مصاحبه کرده و گفته دستور توقف ساخت و ساز در بوستان مادر صادر شده است. بنابراین خواهش می کنم مسائل داخلی خود را خودمان حل کنیم. زیرا در غیر این صورت این رویه در مسائل دیگر نیز ادامه می یابد.

وی همچنین با انتقاد از عدم حضور رئیس کمیسیون اصل 90 در جلسه دیروز خطاب به احمد مسجدجامعی گفت: به عنوان رئیس شورا، شان شما و جلسه این بود که دست کم نایب رئیس مجلس در جلسه حاضر باشد، نه اینکه رئیس کمیسیون اصل 90 نیز حضور نداشته باشد. البته شما شخصا به علت تواضع، چیزی نگفتید. اما شخصیت حقوقی شما به عنوان رئیس شورا ایجاب می کرد نایب رئیس مجلس در جلسه دیروز حضور داشته باشد.

دنیامالی در ادامه از عملکرد شورای عالی شهرسازی و معماری کشور نیز انتقاد کرد و گفت: تمام انرژی شورای عالی شهرسازی و معماری صرف بررسی مصوبات کمیسیون ماده 5 در تهران می شود. در حالی که شان این شورا این نیست و کلانشهرها و شهرهای دیگر کشور مشکلات فراوانی در حوزه شهرسازی دارند که نیازمند توجه شورای عالی است.

مسجدجامعی در پاسخ به اعتراض دنیامالی با اشاره به غیبت حافظی در جلسه گفت: کار اخلاقی این بود که زمانی تذکر خود را مطرح کنید که آقای حافظی در جلسه حضور دارد و امکان پاسخگویی برای وی فراهم است.

وی ادامه داد: کمیسیون اصل 90 ما را با نامه رسمی دعوت کرد و گزارش سازمان بازرسی کل کشور از تخلفات شهرداری قرار بود مطرح شود، نه اینکه به طور خاص راجع به بوستان مادر صحبت شود. این دعوت درباره مسائل دیگر نیز رخ می دهد و این کمیسیون جایگاه قانونی این کار را دارا است.

رئیس شورای شهر تصریح کرد: ما که تنها در این شهر نیستیم و بقیه هم صدای مقام معظم رهبری را شنیده اند که برای هوا و محیط زیست و آب شهر فکری کنید. به همین دلیل کمیسیون اصل 90 درباره موضوع بوستان مادر حساس شده و پیگیری کرده و گزارشی نیز از این موضوع تهیه کرده و یک ماه نیز به شهرداری فرصت پیگیری داده است. ما هم گزارش سازمان بازرسی کل کشور درباره عملکرد شهرداری تهران را در اختیار همه اعضا قرار می دهیم.

مسجدجامعی تاکید کرد: البته همانطور که سایر اعضا نیز تذکر دادند، ما انتظار داریم وقتی شورا نسبت به موضوع و پروژه ای تذکر می دهد، عملیات عمرانی و ساخت و ساز در آن پروژه تا بررسی تذکر و روشن شدن صحت آن متوقف شود، نه اینکه سرعت چند برابر به خود بگیرد که در مورد بوستان مادر این اتفاق رخ داد و با اعتراض اعضا نیز مواجه شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها