امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۰:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97332
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، سید محمد بهشتی امروز در مراسم معارفه خود به عنوان رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی که در محل موزه ملی ایران برگزار شد، گفت: من ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، سید محمد بهشتی امروز در مراسم معارفه خود به عنوان رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی که در محل موزه ملی ایران برگزار شد، گفت: من به‌ عنوان یک محلل قانونی به پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی وارد شدم و تلاش می‌کنم این سهم را به‌ خوبی ایفا کنم.

وی با بیان اینکه در اوایل کار دولت یازدهم، سازمان میراث فرهنگی به یک فرد تصادف‌کرده تشبیه شد که وضعیت بسیار وخیمی دارد، اکنون پژوهشگاه را به‌ بخشی از بدن آن فرد تشبیه می‌کنم که قابل شناسایی نیست، گفت: شاید حق این باشد که تا مدتی، توقع یک مدیریت و شرایط نرمال از پژوهشگاه را نداشته باشیم تا حالش بهتر شود.

رئیس جدید پژوهشگاه میراث فرهنگی مهم‌ترین مشکل در پژوهشگاه را نبودن امکان فعالیت و پژوهش اعلام کرد و گفت: ما مشکلات اضافه‌کاری، اتومبیل و جا نداریم، مشکل ما این است که نمی‌توانیم کار کنیم. از شما سپاسگزارم اگر به ما اجازه کار بدهید.

بهشتی ادامه داد: از دوستان هم تقاضا دارم کمک کنند زودتر به شرایط نرمال برسیم و کارهای پژوهشی را انجام دهیم.

جلیل گلشن، رئیس پیشین پژوهشگاه میراث فرهنگی و مشاور جدید رئیس سازمان میراث فرهنگی در امور ایثارگران هم در این مراسم گفت: روز گذشته، وزارت علوم موافقت خود را با هیئت امنایی شدن پژوهشگاه سازمان اعلام کرد به همین دلیل، در وضعیت کنونی باید به این نکته توجه کنیم که اکنون پژوهشگاه سازمان در وزارت علوم رتبه‌ 2 از آخر را دارد. این در حالی است که در سال‌های 1390 و 1391 رتبه‌ بهتری را داشت. امیدوارم امسال و در آینده بتوانیم رتبه‌ بالاتری را کسب کنیم.

وی به بخشی از مشکلات پژوهشگاه میراث فرهنگی اشاره کرد و گفت: بزرگ‌ترین مشکل در این مدت، پژوهشکده‌ حفاظت و مرمت و دستگاه‌های آن بود. زمانی که پژوهشگاه به شیراز منتقل شد، همه‌ دستگاه‌ها و وسایل آزمایشگاه آسیب دیدند اما در حال حاضر همه‌ تلاش خود را برای برطرف کردن مشکلات این پژوهشگاه به کار برده‌ایم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها