امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۴:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97337
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، معصومه ابتکار امروز در سفر استانی خود به استان تهران و در محل محیط زیست استان تهران در جمع خبرنگاران با بیان ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، معصومه ابتکار امروز در سفر استانی خود به استان تهران و در محل محیط زیست استان تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه براساس مقررات کنونی محیط زیست باید فاصله صنایع تا شعاع 120 کیلومتری تهران رعایت شود، اظهار داشت: احداث واحدهای جدید صنعتی در این کلانشهر ممنوع است.

رئیس سازمان محیط زیست با بیان اینکه باید مقررات در این باره رعایت شود،‌افزود: همچنین لازم است که ضوابط استقرار فعالیت‌ها و صنایع در این شهر مورد توجه قرار گیرد و فناوری‌های جدید که آسیبی را به محیط زیست نمی رساند ایجاد شود.

وی با بیان اینکه مساحت تهران 1.2 درصد مساحت کل کشور را به خود اختصاص داده است، بیان داشت: این در حالی است که 30 درصد فعالیت‌های صنعتی در این کلان‌شهرها و مراکز بوده است.

رئیس سازمان محیط زیست با تاکید بر ضرورت ارتقاء تکنولوژی واحدهای صنعتی موجود در این کلان‌شهر بیان داشت: باید در این واحدهای صنعتی به کاهش آلودگی هوا و همچنین امحاء درست پسماندها و پساب‌های صنعتی توجه شود چرا که این یک مسئله بسیار مهمی است.

ابتکار بیان داشت: در استان تهران با توسعه شهرک‌های مسکونی نیز مخالف هستیم چرا که ظرفیت زیستی تهران محدود است و هم‌اکنون در تهران دیگر آبی وجود ندارد.

رئیس سازمان محیط زیست با بیان اینکه یکی از دلایل آلودگی هوای تهران وضعیت جغرافیایی آن است، ادامه داد: شهروندان در تهران سعی کنند با حمل و نقل عمومی تردد کنند چرا که خودروهای شخصی وسیله‌ای تفننی است.

معاون رئیس جمهور بیان داشت: لازم است حمایت‌های دولت و تلاش‌های شهرداری برای گسترش سیستم حمل و نقل عمومی افزایش یابد.

ابتکار با بیان اینکه هم‌اکنون مصرف آب به یک معضل جدی در تهران تبدیل شده است، گفت: شهروندان تهرانی فکر نکنند که هرکاری می‌توانند انجام دهند چرا که در نهایت باید پاسخگو باشند.

رئیس سازمان محیط زیست درباره استقرار صنایع به استان‌های دیگر، گفت: با در نظر گرفتن مشوق‌ها در صدد هستیم که بحث جابجایی صنایع استان تهران را به سایر نقاط کشور پیگیری کنیم چرا که این یک اتفاق بزرگ بوده و لازم است حمایت‌های بیشتری را برای جابجایی صنایع از دولت بگیریم.

وی درباره عرضه بنزین با استاندارد یورو4 گفت: عرضه بنزین یورو 4 در کل استان تهران در حال پیگیری و انجام است اما باید گفت که هم‌اکنون بنزین پتروشیمی در تهران عرضه نمی‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها