امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۸:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97342
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، معصومه ابتکار امروز در محل اداره کل محیط زیست استان تهران با اشاره به تشکیل اتاق فکر استان برای محیط زیست، اظهار داشت: ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، معصومه ابتکار امروز در محل اداره کل محیط زیست استان تهران با اشاره به تشکیل اتاق فکر استان برای محیط زیست، اظهار داشت: در این اتاق فکر جمعی از اصلی‌ترین بازیگران عرصه محیط زیست، صنعت، دانشگاهیان و سازمان های مردم‌نهاد گرد هم می‌آیند و اقدامات پژوهشی انجام می‌دهند.

رئیس سازمان محیط زیست افزود: این اتاق فکر با هدف ارائه راه‌حل و ایجاد هم‌افزایی تشکیل شده است و امید می‌رود بتوانیم برای مسائل چاره‌اندیشی کنیم.

وی با بیان اینکه سازمان محیط زیست به طور جدی همکاری با مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی را گسترش داده است، بیان داشت: بر همین اساس از تمام مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی و پژوهشی مرتبط و غیر مرتبط استفاده می‌کنیم.

وی گفت: در حوزه مهندسی عمران و پژوهش‌هایی که باید در این حوزه صورت گیرد، لازم است اقدامات جدی صورت گیرد، چرا که پژوهش در این حوزه می‌تواند بسیار راهگشا باشد.

رئیس سازمان محیط زیست با تاکید بر جامعیت دیدگاه‌ها در رشته‌های مختلف بیان داشت: یکی از برنامه‌های جدی سازمان محیط زیست همکاری با مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی است.

ابتکار با بیان اینکه در حال حاضر استان تهران با بحران‌های زیادی مواجه است، ادامه داد: امروز باید حرکت خودمان را مبتنی بر دانایی و پژوهش انجام دهیم و پژوهش‌ها و مطالعات را کاربردی کنیم.

وی با بیان اینکه لازم است مناطق حفاظت شده مبتنی بر امور پژوهشی مدیریت شود، ابراز داشت: 40 درصد از عرصه سرزمینی تهران را مناطق حفاظت‌ شده تشکیل می‌دهد که باید بر اساس مطالعات علمی و پژوهشی مدیریت شوند.

معاون رئیس جمهور در ادامه سخنان خود به تقویت سازمان‌های مردم‌نهاد اشاره کرد و بیان داشت: باید از فرصت جامعه مدنی کمال استفاده را ببریم و پیوند میان دانشگاه‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد را گسترش دهیم.

ابتکار گفت: ما علاقه‌مند نیستیم که سازمان‌های مردم‌ نهاد در دولت حذف شوند ودولتی شوند، چرا که باید این سازمان‌ها موضع خود را حفظ کنند و بتوانند آگاهی و نگرش مردم را نسبت به مسائل زیست محیطی تغییر دهند.

رئیس سازمان محیط زیست با تاکید بر توجه به ضوابط زیست محیطی و اقتصاد سبز بیان داشت: هم‌اکنون در استان تهران هیچگونه شرایط توسعه و رشد فعالیت‌ صنعتی وجود ندارد و ما نیز اجازه آن را نمی‌دهیم ضمن آنکه باید محدودیت 120 کیلومتری درباره ایجاد صنایع رعایت شود.

وی با بیان اینکه 1.2 درصد مساحت کل کشور را تهران تشکیل می‌دهد، بیان داشت: این در حالی است که 17 درصد جمعیت در تهران، 30 درصد فعالیت صنعتی و 40 درصد فعالیت اقتصادی در این کلانشهر وجود دارد.

وی با تاکید بر ضرورت دستیابی به تعادل جمعیت در این کلانشهر گفت: ‌بر همین اساس است که رئیس جمهور بحث جابجایی پایتخت را در نظر گرفته است.

وی با بیان اینکه باید در تهران توسعه فعالیت‌ها را نداشته باشیم، گفت: خوشبختانه بسیاری از شهرهای اطراف تهران زیرساخت‌های لازم را برای توسعه فعالیت‌ها دارند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار