امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۶:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97343
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، هادی حیدرزاده امروز در مراسم سفر رئیس سازمان محیط زیست به اداره کل محیط زیست استان تهران اظهار داشت: حضور تشکل‌ها در ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، هادی حیدرزاده امروز در مراسم سفر رئیس سازمان محیط زیست به اداره کل محیط زیست استان تهران اظهار داشت: حضور تشکل‌ها در برخی کمیته‌ها و اتاق فکر بسیار موثر بوده و در این باره تفاهم نامه‌ای با سه دانشگاه تاثیرگذار منعقد کرده‌ایم.

مدیر کل اداره محیط زیست استان تهران با بیان اینکه سازمان محیط زیست و صنایع نباید مقابل یکدیگر قرار گیرند، افزود: تعامل میان این دو با یکدیگر از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به تلاش محیط زیست برای تشکیل کمیته صنعت بعد از ماه مبارک رمضان ادامه داد: بر همین اساس می‌توان به استفاده سایر گروه‌ها از تجربه افراد در این کمیته امیدوار بود.

حیدرزاده با بیان اینکه بعد از خراسان رضوی بیشترین پسماند صنعتی در استان تهران است، بیان داشت: هم‌اکنون 91 آزمایشگاه معتمد در استان تهران وجود دارد که با توجه به اهمیت راستی آزمایی امکان حذف برخی از آنها با هماهنگی معاونت محیط زیست انسانی سازمان وجود دارد.

مدیرکل محیط زیست استان تهران با بیان اینکه بیشترین حجم پرونده‌های حقوقی زیست محیطی مربوط به استان تهران می‌شود، بیان داشت: هم‌اکنون چالش اعتبارات و هزینه‌ای در استان تهران وجود دارد.

هومان لیاقتی نیز در ادامه مراسم اظهار داشت: مشکلات استان تهران شامل تولید پسماند، آلودگی هوا، آلودگی آب، جمعیت، زمین‌خواری می‌شود.

رئیس پژوهشکده زیست علوم محیطی دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه بیشترین کانون اقتصادی و اجتماعی در استان تهران وجود دارد، افزود: 30 درصد از صنایع و 36 درصد از کارخانجات بزرگ در تهران وجود دارد.

لیاقتی نابودی بیش از دو میلیون ماهی در سد فشافویه به دلیل ورود فاضلاب خام شهر واوان و نیز ورود فاضلاب چرم شهر به تالاب بندر علی خان منطقه حفاظت کویر را از جمله مشکلاتی عنوان کرد که محیط زیست هم‌اکنون با آن مواجه است.

وی با بیان اینکه تهران به یک سم مهلک دچار شده است، خاطرنشان کرد: آلودگی هوای تهران نیاز به استراتژی دارد و کار از حرف گذشته است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها