امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۰:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97372
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ، با حمله اخیر گروه تروریستی تکفیری داعش به قامشلی سوریه، احتمال بروز درگیری شدید بین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ، با حمله اخیر گروه تروریستی تکفیری داعش به قامشلی سوریه، احتمال بروز درگیری شدید بین اعضای پ.ک.ک و گروه تروریستی داعش وجود دارد. 

کنترل بزرگترین سد قامشلی بدست داعش افتاد

با پیشروی نیروهای داعش در استان قامشلی سوریه و در اختیار گرفتن تأسیسات سد منطقه و اقدامات تحریک کننده، موجب شده است تا نیروهای پ.ک.ک ترکیه که آن منطقه را پایگاه سنتی خود می‌دانند، به درگیری با داعش ترغیب کند.

محکوم کردن اقدامات داعش در مناطق کردنشین سوریه توسط «مسعود بارزانی» رئیس اقلیم کردستان عراق پیش‌بینی‌ها مبنی بر درگیری دو نیروی شبه نظامی کُردی و تروریستی داعش را افزایش داده است.

تغییر معادله منازعات نظامی منطقه

پایگاه خبری وحدت‌نیوز با انتشار این خبر یادآور شده است: با ورود نیروهای پ.ک.ک به منطقه، معادله منازعات نظامی تغییر پیدا می‌کند و امکان سرایت نا امنی‌ها به مناطق کُردی ترکیه افزایش می‌یابد.

روزهای آینده زمانی برای تعیین ارزیابی های دقیق‌تر موضوع خواهد بود. دیده بان حقوق بشر شاخه سوریه نسبت به بروز درگیری و ناامنی شدید در مناطق کُردنشین هشدار داده است.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها