امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97391
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، سفارت ترکیه در همکاری با نهاد‌های دولتی تاجیکستان، برنامه‌ای را برای توزیع ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، سفارت ترکیه در همکاری با نهاد‌های دولتی تاجیکستان، برنامه‌ای را برای توزیع کمک‌های خیریه به خانواده‌ها و افراد کم بضاعت و فقیر تاجیک به اجرا می‌رساند.

سرمایه گذاری 200 میلیون دلاری چین در بخش کشاورزی تاجیکستان

یک شرکت چینی اعلام کرد: برای اجرای طرحی در بخش کشاورزی تاجیکستان 200 میلیون دلار سرمایه‌گذاری می‌کند.

بنابر بیانیه دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری تاجیکستان، «لی یان جه» مشاور ارشد امور اقتصادی شرکت «جونتای- شاهراه جدید ابریشم» چین این مطلب را در دیدار با امامعلی رحمان بیان کرد.

این منبع اضافه کرد: چین بر اساس طرح پیشنهاد شده در فاز اول 120 میلیون دلار هزینه و برای 6 هزار نفر اشتغال ایجاد می کند.

در بیانیه از قول این مقام چینی تاکید شده است که در مراحل بعدی سرمایه گذاری برای اجرای این برنامه در حدود 200 میلیون دلار افزایش می‌یابد و تعداد کارگران شاغل نیز به حدود 15 هزار نفر خواهد رسید.

رئیس جمهوری تاجیکستان نیز به نوبه خود با مهم عنوان کردن اقدامات برنامه ریزی شده در جهت ایجاد چنین شرکتی، با استفاده از ظرفیت‌های یک واحد کشاورزی و ساخت کارخانه مشترک تولیدی را برای توسعه اقتصاد کشورش مهم عنوان کرد.

چین از کشورهای عمده در روابط اقتصاد خارجی تاجیکستان بوده و بنابر آمار رسمی، میزان مبادلات مالی در سال گذشته بین 2 کشور حدود 1 میلیارد و 500 میلیون دلار را تشکیل داده‌ است.

کارشناسان، وجود مرز 500 کیلومتری مشترک و ساخت یک جاده اصلی حمل و نقلی بین 2 کشور را از عوامل مهم برای توسعه بیش از بیش روابط سیاسی و اقتصادی پکن و دوشنبه می‌دانند.

طولانی ترین تونل آسیای مرکزی/ بزرگترین طرح اقتصادی ازبکستان و چین

تونل راه آهن «انگرین–پاپ» در حال حاضر طولانی ترین تونل در آسیای مرکزی است، توسط یک شرکت چینی ساخته می‌شود.

طول این تونل در مجموع 19.2 کیلومتر بوده و هزینه آن 455 میلیون دلار را در بر می‌گیرد. این پروژه در منطقه نمنگان واقع است.

ژو سیئگوئن مدیر پروژه خط راه آهن «انگرین- پاپ» می‌گوید: «این قرارداد 455 میلیون دلاری بزرگترین پروژه همکاری های اقتصادی ازبکستان و چین و اولین طرح بزرگ مستقل خارجی و همچنین طولانی ترین تونل راه آهن در آسیای مرکزی است، که با همکاری چین ساخته می‌شود.

در همین حال، آچلبای رحمت اف رئیس هیئت مدیره «راه آهن ازبکستان» گفت، خط راه آهن «انگرین- پاپ» کشور چین را از طریق ازبکستان با کشورهای اروپایی متصل می‌کند و بسیار تاثیر خوبی برای اقتصاد کشورهای آسیای مرکزی بر جای خواهد گذاشت.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها