امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۱:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97393
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
«عبد الخالق الفیاض»، کارشناس امور استراتژیک عراقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد بر این باور است که دو ...

«عبد الخالق الفیاض»، کارشناس امور استراتژیک عراقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد بر این باور است که دو احتمال در پس عدم دفاع گروه‌های تروریستی تکفیری از جمله «داعش» در دفاع از ملت فلسطین و قضیه آنها علیه اشغالگری «اسرائیل» وجود دارد.

الفیاض در این خصوص توضح داد:‌ ماهیت و نوع طرف‌هایی که به حمایت مالی از گروه‌های تروریستی تکفیری می‌پردازند، می‌توانند ماهیت و رویکرد این گروه‌ها و اینکه چه کسانی در پس آنها قرار دارند، را تفسیر کنند، به ویژه اینکه اهداف این گروه‌ها طرف‌های حامی آنها را مشخص و معین می‌کند و این موضوعی است که بسیاری از کارشناسان امور گروه‌های تروریستی بر آن اتفاق نظر دارند.

وی افزود: گروه تکفیری داعش و مابقی شاخه‌های گروه تروریستی القاعده دارای منابع مالی بسیاری است که هم چنان برای همه پنهان و مخفی است، اما نحوه عملکرد و اهدافی که دنبال می‌کند و در هدف قرار دادن محور مقاوم در برابر «اسرائیل» نمود پیدا می‌کند و عدم حمایت از ملت فلسطین و قضیه مهم آن با وجود هم آیین و هم مذهب بودن و عمل برخلاف معتقداتش همه و همه ماهیت این گروه را آشکار می‌سازد.

الفیاض خاطر نشان کرد: دو احتمال در پس این قضیه وجود دارد، اول آنکه این گروه‌ها، گروه‌های مزدور غیر اعتقادی هستند که تنها و تنها برای کسب درآمد بیشتر تشکیل شدند و هرآنکه پول بیشتری بدهد، در خدمت آن خواهند بود که در چنین حالتی جذب «اسرائیل» شدند که تامین مالی آنها را برعهده گرفته تا منافع این رژیم را در منطقه تامین کنند و دلیل این مدعا آن است که آنها کشورهایی را در منطقه هدف قرار می‌دهند که وجود آنها منافع و موجودیت «اسرائیل» را تهدید می‌کند و در راس آنها سوریه و عراق و لبنان قرار دارد که این گروه‌ها به شکلی گسترده در آنها فعالیت دارند.

وی افزود: اما احتمال دوم آن است که این «اسرائیل» است که این گروه‌ها را به وجود آورده و اقدام به توسعه و گسترش آنها داده تا اینکه امروز به این شکل و ماهیت در عرصه ظاهر شدند و می‌بینیم که به دفاع از منافع اسرائیل در هر مکان چه به صورت مستقیم و چه غیر مستقیم می‌پردازند، چون هرجا که آشوب و هرج و مرجی مشاهده می‌شود، جایی است که این گروه‌ها در آن فعالیت دارند و این آشوب‌ها و هرج و مرج‌ها تماما به شود «اسرائیل» است.

الفیاض براین باور است که سخن گفتن این گروه‌ها از قضیه فلسطینی یا حمایت از آن، خیال واهی است، چون ملت فلسطین توان پردخت مبالغ مالی کلان برای به خدمت گرفتن چنین مزدورانی جهت مبارزه با «اسرائیل» را ندارند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها