امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۰۰:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97396
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک مقام سیاسی نزدیک به مقامات سوری اعلام کرد که بشار اسد «امروز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک مقام سیاسی نزدیک به مقامات سوری اعلام کرد که بشار اسد «امروز مقابل بسیاری از شخصیت‌های بزرگ (سوری) سوگند ریاست جمهوری را ادا می‌کند سپس در سخنانی به این مناسبت، سیاست‌های کلی دوره هفت‌ساله خود را اعلام می‌کند».

روز گذشته نیز پایگاه خبری «تیـار» لبنان وابسته به جریان ملی آزاد لبنان (از جریان‌های سیاسی نزدیک به دمشق) با اشاره به مراسم سوگند ریاست جمهوری بشار اسد، اعلام کرد که بشار اسد بزودی سخنرانی می‌کند و در آن به تحولات سوریه و منطقه خواهد پرداخت.

پایگاه خبری روزنامه الشرق الاوسط نیز امروز در خبری اعلام کرد که بشار اسد امروز چهارشنبه سوگند می‌خورد و در سخنرانی خود بدین مناسبت خطوط کلی و سیاست‌های اصلی دوره هفت ساله ریاست جمهوری خود را اعلام خواهد کرد.

این روزنامه سعودی که سیاستی خصمانه علیه سوریه و محور مقاومت دارد، به نقل از تحلیلگران نوشت که بشار اسد امروز خود را «راه نجات» اوضاع کنونی در مقابله به افراطگرایی‌های [گروهک] داعش معرفی و اعلام خواهد کرد.

همچنین صفحه رسمی فیسبوک ریاست جمهوری سوریه نیز اعلام کرد که بشار اسد در سخنرانی قریب‌الوقوع خود، «ویژگی‌های مرحله آتی، مرحله هفت ساله را از لحاظ سیاسی و اقتصادی بیان خواهد کرد.

علاوه بر این روزنامه الحیاة چاپ لندن نیز به نقل از خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که بشار اسد امروز چهارشنبه در دمشق طی مراسمی سوگند ریاست جمهوری را ادا سپس به همین مناسبت سخنرانی می‌کند.

الحیاة به نقل از یک مقام نزدیک به مقامات سوری اعلام کرد که زمان دقیق و مکان دقیق این مراسم به دلایل امنیتی هنوز اعلام نشده است.

انتخابات ریاست جمهوری سوریه که در آن برای نخستین بار احزابی جز حزب بعث توانستند حضور پیدا کنند، 13 خردادماه برگزار شد و بشار اسد موفق شد با کسب حدود 88 درصد آراء برای یک دوره هفت‌ساله در مقام ریاست جمهوری کشورش باقی بماند.
پایگاه خبری تیار لبنان، در خصوص محتوای سخنرانی بشار اسد اعلام کرد، اسد در این سخنرانی می‌تواند بگوید که جهان الان به دیدگاه او پی برد که تروریسم توهم نیست بلکه حقیقت است و باید تمام جامعه بین‌الملل برای توقف پشتیبانی مالی و تسلیحاتی آن گام بردارند و بر دولتهای منطقه حامی تروریسم برای تغییر سیاستهایشان فشار اعمال کنند.

از طرف دیگر، رئیس جمهوری سوریه می‌تواند بگوید که دولتهای عربی بسیاری که سوریه را از اتحادیه عرب اخراج کردند با سوریه در موضوع اخوان‌المسلمین هم‌نظرند اکنون خواهان بازگشت به حل سیاسی در این مسئله هستند.

این پایگاه خبری نوشت: سخت است که رئیس‌جمهور سوریه موعدی زمانی برای پایان جنگ در سوریه علیه تروریسم مشخص کند؛ مسئله تروریسم مسئله یک ماه یا دو ماه نیست اما وی می‌تواند بر پس گرفتن مناطق بسیاری توسط ارتش سوریه، سیر آشتی‌های داخلی و بازگشت بسیاری از مردم به خانه‌هایشان متمرکز شود و تا حدی سخنرانی خود را با اشاعه آرامش همراه کند.

بنا بر این گزارش، احتمال آن نمیرود که اسد موضع خود در قبال گفت‌وگو با مخالفان در خارج را تغییر دهد و به همین دلیل انتظار می‌رود بر گفتگوی داخلی و تحت سقفی که دولت تعیین کرده متمرکز شود و این گفتگو از دیدگاه رسمی سوریه مورد قبول واقع می‌شود و شکی نیست که وی اشاره کند که مردم در انتخابات آنچه که خواهان آن بودند انتخاب کردند.

به تعبیر این پایگاه خبری لبنانی، اما حوادث کنونی فلسطین و عراق نقش فرش قرمز اسد را بازی خواهد کرد تا وی تاکید کند که کل قومیتها اعم از عرب، کرد، آشوری، کلدانی، مسیحی و مسلمان تنها کسانی هستند که قادرند مانع از تقسیم کشور شوند و با کمک یکدیگر اتحاد آن را حفظ کنند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها