امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۷:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97413
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،  جمعی از فیلمسازان اسرائیلی در کنفرانس مطبوعاتی که  امروز در جشنواره فیلم بیت‌المقدس برگزار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،  جمعی از فیلمسازان اسرائیلی در کنفرانس مطبوعاتی که  امروز در جشنواره فیلم بیت‌المقدس برگزار شد مخالفت خود را با حملات وحشیانه ارتش اسرائیل به مردم غزه اعلام کردند.

«کرن یدایا»، یکی از این فیلمسازان متذکر شد که من مادر دو کودکی هستم که به شدت از تهدید موشک‌ها وحشت‌زده‌اند و می‌ترسند.

وی افزود: به این فکر می‌کردم که قبل از اینکه اصلا با دیگر فیلمسازان،  صحبت کنم در اعتراض به این حملات فیلمم را از جشنواره خارج کنم.

بیانیه کامل این کارگردان اسرائیلی به شرح زیر است:

ما، که امضاهایمان در زیر بیانیه‌ موجود است، کارگردانان اسرائیلی که فیلم‌هایمان در جشنواره فیلم اورشلیم حضور دارد، بر این عقیده‌ایم که در این روزهای خشونت و وحشی‌گری ، نمی‌توان از قتل‌ و عام‌های صورت‌ گرفته و هر آنچه که در اطراف ما روی می‌دهد، چشم‌پوشی کرد و تنها در باره سینما صحبت کرد .

ما هم وحشت‌زده‌ایم. برخی از ما پدر و مادر هستیم. کودکان ما از  صداهای ‌وحشت‌آوری که به خاطر جنگ و خونریزی در اطراف ما وجود دارد می‌ترسند. ما  به دنبال انتقام نیستیم، ما اعتقادی به راه‌حل نظامی نداریم، همان‌گونه که در گذشته به بن‌بست خورده است. 

در ادامه این بیانیه‌ آمده است: کودکان غزه  هیچ علاقه ‌ای به حفاظت از سیستم گنبد آهنی ندارند، آنها نه  آژیر خطر دارند و نه پناهگاه امنی برای پنهان شدن.

کودکانی که امروزه در غزه زندگی می‌کنند، شریکان ما در صلح فردایند. قتل و عام و ایجاد ترس و وحشت تنها  باعث ایجاد صدمات و خسارت و همچنین دور کردن هرگونه گزینه و راه‌حل دیپلماتیک است.

دوربین‌ها، فیلم‌ها اینجا در اسرائیل، از درد و رنج شهروندان اسرائیلی وحشت‌زده از حملات موشکی می‌گویند ....امروز ما می‌خواهیم که آن دوربین‌ها را به سمتی هدایت کنیم و که  درد و رنج ساکنان غزه، مردان، زنان و کودکانی که طی این چند روزه به قتل رسیده‌اند را به تصویر بکشیم. آنها که از درد و رنج اسرائیلی‌های فیلم‌ می‌سازند باید آنقدر صداقت  و شهامت داشته باشند  که از قتل و عام و خرابی در غزه هم بگویند، درد و رنج اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها در هم تنیده شده است، آنچنان‌که امکان ندارد که درد و رنج یکی متوقف شود در حالی‌که مال دیگری ادامه دارد.

درک اینکه «زندگی در جریان است» ، با توجه به اتفاقاتی که هر روز پیرامون ما در حال وقوع است، به لحاظ اخلاقی غیرممکن است. در این روزهای وحشتناک، ما هنرمندان و خالقان یک اثر از خود ، گردانندگان جشنواره‌ اورشلیم ، تصویرگران و همچنین رسانه‌ها انتظار داریم که این اتفاقات را شفاف و با صدایی بلند فریاد بزنند تا شاید بتوانیم در این زمینه تغییری به وجود آوریم.

این فیلمسازان اسرائیلی در پایان این بیانیه متذکر شده‌اند:  ما از دولت اسرائیل می‌خواهیم اعلام آتش بس کند؛ ما از آنها می‌خواهیم که سربازان ما را بار دیگر برای هیچ و پوچ و انجام یک سری عملیات‌های ظالمانه به کشتن ندهند،؛ ما از آنها می‌خواهیم که به جای دست زدن به چنین کارهایی ، با مردم فلسطین و سران آنها وارد یک گفتگوی معنادار شده تا هردو طرف بتوانند به صلحی پایدار دست یابند.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها