امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۱:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97416
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 59
«محمد میرکیانی» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، درباره مجموعه انیمیشن‌ «شب‌های روشن» که برگزفته از کتاب داستانی به همین نام و نوشته ...

«محمد میرکیانی» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، درباره مجموعه انیمیشن‌ «شب‌های روشن» که برگزفته از کتاب داستانی به همین نام و نوشته میرکیانی است، گفت: خوشبختانه این انیمیشن که به صورت 3D ساخته شده و این شب‌ها از شبکه پویا به روی آنتن می‌رود، توانسته مخاطبان بسیاری را به خود جذب کند و کودکان به آن علاقه‌مند هستند.

وی ادامه داد: یکی از دلایل استقبال از این مجموعه شیوه روایتی و قصه‌گویی آن است که به نظر من یکی از ظرفیت‌های بالای ماست و البته ابعاد گسترده‌ای نیز دارد. در حقیقت انیمیشن شب‌های روشن اولین مجموعه پویانمایی است که به قصه‌گویی می‌پردازد و از مضامین آموزشی برخوردار است. این مجموعه سبک کار متفاوتی دارد و به ربانی طنز ماجراها را طوری تصویر می‌کند که پیش لز خواب فضایی آرام و امیدبخش برایشان رقم بخورد.

میرکیانی تصریح کرد: قصه‌گویی تاثیر بسیار بالایی در آموزش‌پذیری کودکان دارد و طی پژوهش‌های علمی ثابت شده که قصه‌گویی قبل از خواب زمینه آموزش را بالا می‌برد. قصه‌گویی یکی از ابزارهای ایرانی و شرقی است که در ایران فرهنگی سابقه بسیار زیادی دارد و می‌توان مباحث بسیاری را از این طریق به کودکان انتقال داد.

وی در ادامه توضیح داد: من طی سال‌های ۶۱ تا ۷۱ سردبیری قصه‌های ظهر جمعه با گویندگی رضا سرشار را برعهده داشتم و در این مدت قصه‌های بسیاری را بازنویسی و تنظیم رادیویی کردم. در مقاطع مختلف نیز قصه‌گویی تدریس کرده‌ام و در دوره مدیریتم در گروه کودک شبکه دو نیز شب‌های شیرین را به روی آنتن بردم که خاله‌ها به صورت رو در رو برای بچه‌ها قصه می‌گفتند و معتقدم قصه‌گویی آن هم به صورت رو در رو علاوه بر تاثیر بالایی که دارد، منجر به لذت در قصه‌گو هم می‌شود.

میرکیانی گفت: امیدوارم آثار قصه‌گوی قوی در تلویزیون بیشتر تولید شود و البته در این میان به بحث آموزش کودکان نیز توجه ویژه‌ای شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها