امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۲:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97427
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،300 نفر از ناشران و کتابفروشان در خصوص معافیت مالیاتی به رئیس جمهور نامه ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،300 نفر از ناشران و کتابفروشان در خصوص معافیت مالیاتی به رئیس جمهور نامه نوشتند و از سوی اتحادیه ناشران و کتابفروشان این درخواست را ارسال کردند. متن نامه بدین شرح است؛

جناب آقای دکتر حسن روحانی، ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
با سلام و احترام

به استحضار می رساند: معافیت مالیاتی ناشران و کتاب فروشان که طی ماده واحده ای در اردیبهشت ماه سال یکهزار و سیصدو هشتاد به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید برخلاف نظر برخی از مسئولان بلند پایه دولت شما، یک امتیاز به ناشران وکتاب فروشان نبوده است، بلکه پاسخی در خور به تلاش آگاهانه و توأم با ایثار این صنوف فرهنگی بود. در تولید و عرضه کتاب به عنوان تنها کالایی در کشور ما که قبلیت تطبیق با تورم را نداشته و هر ساله در انتهای دوره مالی، به میزان تورم آن سال، از قدرت خرید معادل ریالی موجودی آن- کتاب ها -  در انبارها و قفسه های فروشگاه ناشران و کتاب فروشان کاسته می شود. به دیگر بیان هر ساله از میزان سرمایه ما کم می شود و- لابد- بابت این نقصان با پرداخت مالیات مجازات هم باید بشویم!

در چند سال اخیر مسئولان محترم سازمان امورمالیاتی بدون توجه به رکود بی سابقه موجود، واقعیات اقتصاد نشر و فروش کتاب در کشور ما، که بخشی از آن در بالا بیان شد، و نیز سرانه مطالعه ای که حضرتعالی بهتر از هرکسی از میزان آن باخبریم، سرسختانه به صدور برگه های تشخیص آنچنانی پرداخته و هیچ استدلالی را در مقابل عملی که گشاده دستانه به آن می پردازند نمی پذیرند. رفتاری که پیش بینی می شود ادامه آن ضربات مهلکی بر پیکر نحیف فرهنگ مکتوب کشور وارد کنند.

تقاضای ما، امضاکنندگان ذیل این یاداشت، از جنابعالی که خود اهل قلم هستید و بی شک بهره ها از کتاب برده اید، نگهداشتن حرمت کتاب و خادمان آن است که می تواند با دستور عاجل  و سریع شما به وزارت امور اقتصادی و دارایی در اجرای بدون تفسیر و حاشیه این ماده واحده تجلی یادبد تا این معافیت-شاید- وسیله ای شود جهت: کند کردن جریان سریع خروج سرمایه و به احتمال، جذب سرمایه های تازه به این بخش فرهنگی.
 
با سپاس و احترام مجدد
تیرماه 1393
- رونوشت: جناب آقای علی جنتی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت پیگیری در صورت صلاحدید.

- رونوشت: هیئت مدیره محترم اتحادیه ناشران و کتاب فروشان تهران جهت پیگیری.
 
در ذیل این مطلب نامه ارسالی به رئیس جمهور و مدارک مربوط به امضا ی 300 ناشر می‌آید؛  

برچسب ها:
آخرین اخبار