امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۱۴:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97435
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایشگاه مهمانی هنر 3 به ابتکار خانه هنرمندان ایران برای سومین سال پیاپی در این مجموعه برپا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایشگاه مهمانی هنر 3 به ابتکار خانه هنرمندان ایران برای سومین سال پیاپی در این مجموعه برپا می‌شود، دکتر مجید سرسنگی مدیرعامل خانه هنرمندان ایران و مشاور هنری شهردار تهران درباره برگزاری این نمایشگاه معتقد است: همیشه این گلایه هست که برنامه‌های هنری مداوم نیستند و به تبع آن تاثیر ماندگار ندارند. مهم ترین ویژگی برنامه‌های هنری خانه هنرمندان ایران در سه سال اخیر تداوم آنها بوده است. این تداوم بر اساس یک راهبرد اساسی همیشه مد نظر بوده و از تحقق آن مراقبت شده است.

دکتر سرسنگی در ادامه با اشاره به هدف از برگزاری این نمایشگاه، افزود: بنابراین اغلب برنامه‌ها بدون وقفه و با راهبرد و رویکرد معین به حیات خود ادامه داده‌اند و به طور خاص نمایشگاه مهمانی هنر سومین سال برپایی را سپری می‌نماید. اما هدف از برپایی این نمایشگاه تقویت خلاقیت معنوی، تجلی حقیقت زیبایی شناسی و طرح مسئله موضوع رمضان و غنای روحانی آن برای ایجاد پیوند میان رمضان و هنر اصیل است.

در این نمایشگاه 60 اثر از هنرمندانی چون: پرویز کلانتری، کامبیز درم‌بخش، منوچهر معتبر، فریدون امیدی، رضا بانگیز، فرح ابولقاسم، شیرین اتحادیه، نگار کلانتری، علی ذاکری، حسن عامه‌کن، حبیب‌الله درخشانی، شعیب کاشانی، علی ترقی‌جاه، پژمان رحیم‌زاده و... به نمایش و فروش گذاشته شده است.

در حاشیه افتتاح این نمایشگاه جمشید حقیقت‌شناس، مدیر نگارخانه‌های خانه هنرمندان ایران که دو اثر از او نیز در این نمایشگاه حضور دارد، گفت: این نمایشگاه برای ماه مبارک رمضان برنامه ریزی شده، همانطور که این ماه، ماه مهمانی خدا است ما هم در خانه هنرمندان ایران مهمانی هنر برپا می‌کنیم. امسال، سومین سال برگزاری نمایشگاهی با عنوان مهمانی هنر است که از هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر دعوت می‌شود که بیایند و از این نمایشگاه دیدن کنند.

مدیر نگارخانه‌های خانه هنرمندان ایران در ادامه افزود: امسال مهمانی هنر در یک بخش عمومی نقاشی و با گرایش‌های متفاوت برگزار شده است و نگارخانه‌های ممیز، پاییز و زمستان به این نمایشگاه اختصاص یافته است.

نمایشگاه «مهمانی هنر3» تا 2 مردادماه در نگارخانه های پاییز، زمستان و ممیز خانه هنرمندان ایران دائر خواهد بود و علاقه مندان می توانند برای بازدید از این نمایشگاه از ساعت 14 تا 20 به نشانی خیابان طالقانی، خیابان موسوی شمالی، باغ هنر مراجعه نمایند.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها