امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۷:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97444
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 101
محسن عظیمی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نیشابور اظهار کرد: یکی از اولویت‌های اصلی ما تلاش برای تأسیس مرکز جامع سلامت مادر و مرکز تشخیص ژنتیک ...

محسن عظیمی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نیشابور اظهار کرد: یکی از اولویت‌های اصلی ما تلاش برای تأسیس مرکز جامع سلامت مادر و مرکز تشخیص ژنتیک است که در آینده‌ای نزدیک با موافقت وزارت بهداشت و مشارکت خیران راه‌اندازی مرکز جامع سلامت جنین و مادر و مرکز تشخیص ژنتیک را در برنامه داریم.

وی با بیان اینکه برای ساخت این مرکز 15 میلیارد تومان پیش‌بینی شده است، گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نمی‌تواند 100 درصد هزینه‌های ساخت این مرکز را تقبل کند، بنابراین برای ساخت این مجموعه حل مشکلات و نیازهای جامعه سلامت نیشابور، حضور و مشارکت مردم و خیران در بخش‌ها ضروری است چرا که کمبودها و مشکلات حوزه سلامت نیشابور با مشارکت خیرین برطرف می‌شود.

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور این مرکز را در پیشگیری از تولد نوزادانی با بیماری‌های ژنتیکی و مادرزادی بسیار مؤثر دانست.

عظیمی‌نژاد ادامه داد: ارتقای سلامت مادران یکی از مهم‌ترین تعهدات کشورها به شمار می‌رود و بر اساس آخرین گزارش سازمان جهانی بهداشت، جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از کشورهای موفق در دستیابی به پنجمین هدف توسعه هزاره اعلام شده است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور تأکید کرد: متأسفانه زایشگاه بیمارستان حکیم فاقد استانداردهای لازم است.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه سال گذشته دو مورد مرگ مادر داشتیم که در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد، شلوغی زایشگاه و همچنین نبود استانداردهای لازم سبب مرگ این مادران شده است.

وی گفت: مرگ مادر  اتفاقی است که نمی‌توان پنهان کرد چون دارای سیستمی است که حتی وزیر بهداشت از آن مطلع می‌شود و امیدواریم با حضور خیران سلامت در این حوزه دیگر شاهد چنین اتفاقات ناگواری در شهرستان نباشیم.

عظیمی‌نژاد ادامه داد: در شهرستان نیشابور با داشتن بیش از 450 هزار نفر جمعیت تنها 9 متخصص زن فعالیت می‌کنند این در حالی است که نیشابور نیازمند حداقل 20 متخصص زنان و زایمان است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی در ادامه جلسه از تولد 817 نوزاد طی خردادماه سال جاری خبر داد و گفت: در خردادماه سال جاری 817 نوزاد در نیشابور متولد شده است که نسبت به سال گذشته در همین بازه زمانی 22 درصد رشد داشته است.

وی تصریح کرد: یکی از بسته‌های خدمتی تحول در نظام سلامت بسته خدمتی انجام زایمان رایگان در بیمارستان‌های زیر پوشش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است که با ابلاغ دستورالعمل، بیمار هیچ پولی بابت دارو، ملزومات و خدمات زایمان طبیعی پرداخت نمی‌کند.

عظیمی‌نژاد در پایان اظهار امیدواری کرد که با حمایت‌های دولت تدبیر و امید از حوزه سلامت به‌ویژه سلامت مادر و نوزاد، بتوانیم مرکز جامع سلامت مادر و مرکز تشخیص ژنتیک در نیشابور راه‌اندازی کنیم.
انتهای پیام/70005/صا30/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها