امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۲۲:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97461
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، روح الله قائد امینی در نشست هم‌اندیشی رسانه‌های حوزه سلامت در سازمان بسیج جامعه پزشکی برگزار شد، گفت: سازمان ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، روح الله قائد امینی در نشست هم‌اندیشی رسانه‌های حوزه سلامت در سازمان بسیج جامعه پزشکی برگزار شد، گفت: سازمان بسیج جامعه پزشکی از بدو تأسیس اهداف بلندمدت را در یک برنامه استراتژیک دنبال کرده و توسعه عدالت در حوزه سلامت از اهداف این سازمان است.

وی ادامه داد: برای دستیابی به این هدف سال گذشته برنامه‌های مختلفی پیاده شد که کمتر کسی زیر بار اجرای آن می‌رفت به طوری که 70 بیمارستان صحرایی و ثابت در مناطق مرزی محروم و کم برخوردار برپا شد.

وی افزود: 70 تیم تک تخصصی و 6400 تیم پزشکی عمومی با رویکرد آموزشی که در سال جدید به خودمراقبتی تغییر کرده به مناطق محروم اعزام شده است.

قائدامینی با اشاره به برپایی خیمه‌های سلامت در نماز جمعه افزود:‌ سال گذشته با همکاری سازمان نظام پرستاری و وزارت بهداشت در طرح سنجش سلامت افراد بالای 30 سال شرکت کردیم و علیرغم وعده معاون رئیس‌جمهور اعتباری داده نشد.

معاون امداد و درمان سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور گفت: این سازمان خدمات رایگان عمومی سلامت را در مواقعی مانند لیالی قدر، شب‌های محرم، روز پزشک، هفته سلامت، هفته دفاع مقدس و بسیج ارائه کرده و قرار است در مهر ماه برنامه‌هایی برای سالمندان داشته باشد.

وی ادامه داد: سازمان به ارائه 4 میلیون خدمت مراقبت رایگان سلامت دست یافته که ارزش 400 میلیارد ریال هزینه را داشته اما از سوی بسیج با هزینه 2 میلیارد ریالی ارائه شده است.

قائدامنیتی با اشاره به اینکه وزارت بهداشت از برنامه‌های جهادی سازمان استقبال می‌کند، گفت: امروز مطالبه ما فراتر است و به دنبال توسعه فرهنگ بسیج در حوزه سلامت هستیم چرا که تنها چیزی که اکنون مغفول مانده این است که در میان اساتید، دانشجویان و کارمندان کار مؤثری در حوزه فرهنگی انجام نشده و بیشتر در حوزه درمان فعالیت‌ها معطوف شده است.

وی ادامه داد: برای سال 93 برنامه‌ها را در دو بخش متولی بودن سازمان و همچنین اجرای آن در استان‌ها دنبال می‌کنیم به طوری که 95 تیم تک تخصصی و فوق تخصصی به مناطق محروم اعزام می‌شوند، 59 بیمارستان صحرایی ثابت برپا می‌شود، 4110 اردوی محرومیت‌زدایی با محوریت حلقه‌های صالحین برپا شده و  5450 تیم آموزشی به این مناطق اعزام می‌شوند.

قائدامینی محورهای سال 93 را تعالی در مدیریت سلامت، جمعیت، سبک زندگی ایرانی- اسلامی، تغذیه مناسب و تقویت اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: به دنبال آن هستیم پزشک بسیجی با علم روز مدیریت در حوزه سلامت آشنا شود و برای اقتصاد مقاومتی مجموعه‌ای از نخبگان را در یک کارگروه به دور هم جمع کرده‌ایم تا در قالب کتاب آموزشی این گایدلاین جمع‌بندی شوند.

وی همچنین از ارائه طرح اعزام پزشک به مناطق بدون پزشک و ظرفیت‌های مغفول مانده خبر داد و گفت: این همان درخواست رئیس‌جمهور در اجلاس دانشگاهی بود که ما آن را اسفند به وزارت بهداشت ارائه کردیم اما هنوز پاسخی به ما داده نشده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها