امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۴:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97462
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با آغاز ماه مبارک رمضان به دلیل کاهش مسافرتها به خاطر قضا شدن روزه، از شدت ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با آغاز ماه مبارک رمضان به دلیل کاهش مسافرتها به خاطر قضا شدن روزه، از شدت مصرف بنزین در کشور کاسته شد، اگر در روزهای قبل از اغاز ماه رمضان مصرف بنزین تا 70 میلیون لیتر در روز رسیده بود، اما این روزها براساس آمار ارائه شده توسط شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی، مصرف بنزین در کشور به شدت کاهش یافت و حتی در برخی از روزها به 55 میلیون لیتر در روز رسید.

بیشترین مصرف این فرآورده با 69 میلیون لیتر مربوط به روز پنجشنبه  ١٩ تیرماه و کمترین میزان مصرف آن نیز با 55 میلیون لیتر مربوط به روز جمعه ٢٠ تیرماه است.

یکی دیگر از موضوعات مربوط به بنزین سهمیه بنزین 400 تومانی موجود در کارتهای سوخت است، به طوری که  هم اکنون یک میلیارد و ١٠٠ میلیون لیتر بنزین ٤٠٠ تومانی در کارتهای سوخت خودروهای سواری و ٢٠٠ میلیون لیتر بنزین 400 تومانی در کارت سوخت موتور سیکلت‌ها موجود است.

و چون از سوی دولت هنوز تصمیمی در مورد زمان مصرف این سهمیه در نظر گرفته نشده، مصرف کنندگان می‌توانند با خیال آسوده به مصرف این سهمیه که از فاز اول اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها در کارت سوختشان موجود است، اقدام کنند.

پس از اجرای گام دوم قانون هدفمندکردن یارانه‌ها بنزین با سه نرخ ٤٠٠، ٧٠٠ و ١٠٠٠ تومان در جایگاههای سوخت، عرضه می‌شود که ساعت 24 اول هر ماه سهمیه 60 لیتری بنزین با نرخ 700 تومان در کارتهای سوخت شارژ می شود و ذکر این نکته حائز اهمیت است، تا زمانی که بنزین ٤٠٠ تومانی موجود در کارتهای سوخت به اتمام نرسد، نمی توان از سهمیه 700 تومانی بنزین کارت سوخت استفاده کرد.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار