امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۹:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97468
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 132
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری در مراسم تودیع و معارفه معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات ناجا با اشاره به ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری در مراسم تودیع و معارفه معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات ناجا با اشاره به ایام پر برکت ماه مبارک رمضان و لزوم بهره گیری از فیوضات معنوی آن اظهار داشت: امروز نیروی انتظامی به برکت مجاهدت های چندساله مدیران بر این معاونت، توانسته جایگاه خوبی بدست آورد و در مقابل نیز اعتماد مردم را به عنوان بزرگترین سرمایه اجتماعی کسب کند.

وی ادامه داد: براساس نظرسنجی های سال 91 و 92 که توسط مجموعه های معتبر در کشور، در تهران، مراکز استان ها و 40 شهرستان و در میان 20 دستگاه دولتی صورت گرفت، نیروی انتظامی توانست رتبه سوم اعتماد عمومی را از آن خود کند.

جانشین فرمانده ناجا تصریح کرد: کسب رتبه سوم اعتماد مردمی به ناجا در حالی است که پلیس علاوه بر خدمات انتظامی، رفتارهای مقابله ای، برخوردی و محدود کننده نیز با متخلفان دارد اما در هر حال در دید مردم، حائز رتبه بالایی هستیم؛ مردم پلیس را به عنوان ملجأ و پناهگاه خود می دانند گرچه ممکن است به دلیل تعدد و حساسیت مأموریت ها، مأموری نیز دچار خطا و اشتباه در انجام وظیفه شود.

این مقام ارشد انتظامی به ارائه خدمات میلیونی ناجا به مردم اشاره کرد و گفت: ثبت 34 میلیون ارتباط با پلیس 110که 12 میلیون آن به اجرای مأموریت منجر شده است، نشان از نقش تعیین کننده و سرنوشت ساز نیروی انتظامی دارد.

وی خدمت در ناجا را مدال افتخاری برای این نیرو دانست و خاطرنشان کرد: نتیجه اقدامات پلیس، ایجاد آسایش، امنیت و احساس آن در جامعه است.

اشتری در ادامه به توانمندی های معاونت فناوری اطلاعات و ارتباطات ناجا نیز اشاره و تصریح کرد: امروز مجموعه های مخابراتی، آی تی، رایانه ای و زیر ساخت های موجود در ناجا به گونه ای است که همگام با تکنولوژی های روز فعالیت می کنند؛ البته گام های بلند دیگری نیز پیشرو داریم که می تواند این تراز را ارتقاء دهد.

این مقام ارشد انتظامی تاکید کرد: اگر امروز ناجا از برترین های الکترونیک کشور محسوب می شود، مدیون تلاش های مدیران فناوری اطلاعات و ارتباطات ناجا است و بحمدالله هم اکنون معاونت فاوای ناجا در اشراف کلی فرماندهی دارای جایگاه خوبی است.

وی به جابجایی ها در ناجا نیز اشاره کرد و گفت: این تغییرات در پست های مختلف نیروی انتظامی باعث توقف و رکود کارها نمی شود بلکه بدلیل مشخص بودن راهبردها هر فرد جدید برهمین اساس عمل کرده و باعث رشد و شکوفایی بیشتر شده و در آینده سازمانی چابک و زبده خواهیم داشت.

اشتری همتاپروری در ناجا و بطور اخص در معاونت فناوری اطلاعات و ارتباطات را مهم دانست و گفت: ما امروز در تحقیقات صنعتی و ارتباط با دانشگاه ها خوب عمل کرده ایم و باید به سمت خودکفایی برویم؛ خودکفایی باید چشم انداز ما باشد.

وی ادامه داد: شاید یکی از برکات تحریم برای ما در حوزه های فنی داخل کشور، رسیدن به خودکفایی در این امور بوده است.

جانشین فرمانده ناجا به فعالیت های فاوا ناجا اشاره و آنها را مثبت ارزیابی کرد و گفت: در این حوزه هم پوشانی و همکاری میان پلیس ها بسیار مهم است و گرچه به این امر توجه شده اما باید تقویت نیز شود.

اشتری افزود: تربیت نیروهای جوان و فنی نیز بیشتر مورد توجه قرار گیرد و این مهم تنها نباید در لایه های مدیریتی خلاصه شود بلکه بایستی در تربیت کارشناسان نیز به این امر توجه شود.

وی تاکید کرد:  در حال حاضر دغدغه های ارتباطی ما برای انجام ماموریت ها کاهش یافته اما هنوز در برخی از موارد این دغدغه وجود دارد وباید نسبت به رفع آن اقدام کنیم.

جانشین فرمانده ناجا آموزش دیگر رده ها در این خصوص را نیز مهم دانست و گفت: فاوای ستاد ناجا دارای ظرفیت بالایی است و گرچه استان ها نیز تا حدی از این منبع بهره برده اند اما باید از ظرفیت مرکز برای آموزش و ارتقاء دیگر استان ها نیز استفاده کنیم تا تمام رده ها در یک سطح قابل قبول و نزدیک به ایده آل قرار بگیرند.

گفتنی است در این مراسم سردار مجید سلطانی معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات ناجا تودیع و سرهنگ احمد دولتخواه بعنوان معاون جدید فاوای ناجا انتخاب شد.سردار سلطانی در ابتدای این مراسم گزارشی از فعالیت هفت ساله خود ارائه داد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار