امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 24
۰۵:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97479
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، موضوع ماندن یا نماندن کی‌روش در تیم ملی فوتبال ایران از یک سو و بحث پیشنهاد تیم‌های ملی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، موضوع ماندن یا نماندن کی‌روش در تیم ملی فوتبال ایران از یک سو و بحث پیشنهاد تیم‌های ملی کشورهای مختلف جهان از جمله برزیل، چین، استرالیا و کره‌جنوبی به کشورمان برای برگزاری دیدارهای دوستانه از سوی دیگر، این روزها از بحث‌های مهم فوتبال ملی ایران به شمار رفته که البته پرواضح است محقق شدن موضوع دوم در گروی روشن شدن تکلیف موضوع اول (در نهایت مشخص شدن وضعیت سرمربی تیم ملی) خواهد بود.

چندی پیش رئیس فدراسیون کره‌جنوبی با حضور در کشورمان از ابراز تمایل دو کشور برای برگزاری دیدار دوستانه قبل از برگزاری رقابت‌های جام ملت‌های آسیا در ماه نوامبر خبر داده بود.

هفته گذشته نیز علی کفاشیان، رئیس فدراسیون ایران در جمع خبرنگاران نیز از تمایل استرالیا برای برگزاری دیدار دوستانه با ایران خبر داد که با این اوصاف تیم ملی تا این جای کار برای برگزاری دیدار تدارکاتی به منظور آماده‌سازی حضور در جام ملت‌های آسیا دو مشتری ثابت داشته باشد.
*همزمانی پیشنهادات؛ مشکل اصلی فدراسیون ایران

در این بین اما به جز مشخص نشدن تکلیف کی‌روش به عنوان سرمربی تیم ملی (در هر صورت سرمربی بعدی تیم ملی باید در مورد بازی‌های دوستانه تصمیم‌گیری کرده و تیم‌های حریف و تاریخ برگزاری آن را از فدراسیون خواستار شود) یک مشکل دیگر هم وجود دارد.

تیم ملی کره‌جنوبی تاریخ 27 آبان را برای برگزاری دیدار دوستانه با ایران اعلام کرده و برای برگزاری این دیدار خواستار حضور در ایران شده است و این درست همان تاریخی است (17 تا 27 آبان) که استرالیایی‌ها از فدراسیون ایران درخواست کرده‌اند تا با اعزام تیم ملی ایران به این کشور دو دیدار دوستانه را با تیم ملی کشورمان برگزار کنند.

بر همین اساس همزمانی پیشنهادات دو فدراسیون کره و استرالیا برای برگزاری دیدار تداراتی با ایران تصمیم‌گیری را برای فدراسیون ایران سخت کرده است، هرچند که در صورت ماندن کی‌روش که احتمالش هم زیاد است، این سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران خواهد بود که در خصوص برنامه پیش‌روی فدراسیون در زمینه بازی‌ها و اردوهای تدارکاتی حرف آخر را خواهد زد.

گفتنی است 17 تا 27 آبان روزهای فیفادی محسوب می‌شوند و به نظر نمی‌رسد در این تاریخ تداخلی بین برنامه‌های باشگاه‌ها با تیم‌های ملی بوجود بیاید.

*پرونده دیدار با چین بسته شد 

البته چندی پیش تیم ملی چین نیز برای برگزاری دیدار تدارکاتی با کشورمان اعلام آمادگی کرده بود که با عدم موافقت فدراسیون ایران، چینی‌ها نیز به سرنوشت برزیل دچار شده و فعلاً پرونده این دیدارها برای برگزاری دیدار دوستانه با ایران بسته شود.

انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها