امروز : دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 20
۰۶:۰۵
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97496
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۱
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی لس‌آنجلس تایمز، طی تازه‌ترین تحلیل در زمینه مذاکرات وین 6 می‌نویسد: همانطور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی لس‌آنجلس تایمز، طی تازه‌ترین تحلیل در زمینه مذاکرات وین 6 می‌نویسد: همانطور که آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر ایران در سخنان اخیر خود مشخص کردند، ایران تنها در 2 صورت حاضر به قبول معامله هسته‌ای است.

بر اساس این گزارش، حذف تحریم‌ها  و حفظ برنامه‌های هسته‌ای از جمله اهداف مطلوب ایران در مذاکرات است.

به گزارش این روزنامه آمادگی «جان کری»، وزیر خارجه آمریکا در تمدید مذاکرات نوعی تغییر رویکرد از سوی آمریکا است زیرا هفته گذشته یک مقام ارشد آمریکایی از عدم تمایل واشنگتن در تمدید مذاکرات خبر داده بود.

لس آنجلس تایمز می‌نویسد: نه ایران و نه آمریکا در پی خاتمه دادن به مسیر دیپلماتیک برای حل موضوع هسته‌ای نیستند.

این گزارش می‌افزاید، مسیر تمدید مذاکرات با موانعی رو برو است. منتقدین داخل کنگره آمریکا عنوان می‌کنند که ایران خواهان توافق نیست و آن‌ها احتمالا در راه تمدید زمان مذاکرات مانع تراشی خواهند کرد.

این روزنامه می‌نویسد: در حالی که دولت‌های ایران و آمریکا علائمی را جهت تمدید مذاکرات از خود نشان داده  و در پی خرید زمان هستند اما آینده این مذاکرات مبهم است.

تمدید مذاکرات برای ماه‌ها می‌تواند از لحاظ سیاسی برای دو طرف مذاکره مسئله را بغرنج کند.

در انتهای این گزارش آمده است: یک دیپلمات که مایل به افشای نامش نبود درباره پیشنهادهای جدید ایران عنوان داشت که در حال حاضر این نوع پیشنهادها عملی نیست اما چند دیپلمات دیگر پیشنهادهای ایران را انعطافی جدید از سوی ایران نام نهاده  و خاطر نشان کردند که شاید این  موارد منجر به تعامل با ایران در آینده شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار