امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۳:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97504
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۱
تعداد بازدید: 119
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری شرکت فرودگاه‌های کشور، منوچهر سپاسی با اشاره به آمار پروازهای حج عمره، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری شرکت فرودگاه‌های کشور، منوچهر سپاسی با اشاره به آمار پروازهای حج عمره، اظهار داشت: شروع عملیات حج عمره از 26/9/1392 تا 24/4/1393 از طریق 20 فرودگاه کشور با مجموع 4 هزار و 995 پرواز (رفت و برگشت) انجام شد.

وی افزود: طی این مدت بالغ بر یک میلیون و 558 هزار و 600 زائر توسط 3 شرکت هواپیمایی ایران‌ایر، ماهان و سعودی اعزام و پذیرش شده‌اند.

سپاسی اضافه کرد: از مجموع این زائران، 50 درصد توسط شرکت هواپیمایی سعودی، 25 درصد توسط ماهان و 25 درصد دیگر هم توسط ایران‌ایر به کشور عربستان منتقل شدند.

سرپرست عملیات حج شرکت فرودگاه‌های کشور بیان کرد: 20 فرودگاه در اعزام و پذیرش زائران حج عمره نقش داشتند که شامل فرودگاه‌های مهرآباد، اصفهان، رشت، ساری، گرگان، مشهد، ارومیه، تبریز، اردبیل، کرمانشاه، اهواز، بندرعباس، بوشهر، کرمان، یزد، زنجان، بیرجند، زاهدان و همدان است.

وی یادآور شد: فرودگاه همدان امسال برای اولین بار اقدام به اعزام و پذیرش زائر کرده است.

سپاسی به میزان بار جابه‌جا شده طی این مدت اشاره کرد و گفت: در مجموع 44 هزار و 100 تن بار توسط زائران جابه‌جا شد که متوسط بار هر زائر 28 کیلوگرم بوده است.

وی اظهار داشت: فرودگاه مهرآباد در بین 20 فرودگاه، با انجام یک هزار و 695 پرواز و اعزام و پذیرش 593 هزار زائر، رتبه اول و همچنین فرودگاه مشهد با اعزام و پذیرش 210 هزار زائر و اصفهان 163 هزار و 500 نفر به ترتیب رتبه های دوم و سوم را کسب کرده‌اند.

سپاسی ادامه داد: فرودگاه مهرآباد علاوه بر اعزام و پذیرش زائران مربوط به استان تهران، زائران 5 استان دیگر چون قم، سمنان، البرز، قزوین و لرستان را هم بر عهده داشته است.

سرپرست عملیات حج شرکت فرودگاه‌های کشور بیان داشت: کمترین زائران از طریق فرودگاه بوشهر جابه‌جا شده که تعداد آنها 6 هزار و 314 زائر با 24 پرواز بوده است.

وی اضافه کرد: شرکت‌های هواپیمایی ماهان و ایران‌ایر تنها به فرودگاه جده و شرکت هواپیمایی سعودی به فرودگاه مدینه زائران را جابه‌جا کرده‌اند.

بنابراین گزارش به‌ طور متوسط روزانه 14 پرواز و 4500 زائر توسط این سه شرکت با هواپیماهای ایرباس و بوئینگ 747 به کشور عربستان منتقل شدند.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها