امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۸:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97509
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۱
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه «وال استریت ژورنال» در گزارشی نوشت: جدای از موضوع آتش بس حماس با اسرائیل  و همکاری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه «وال استریت ژورنال» در گزارشی نوشت: جدای از موضوع آتش بس حماس با اسرائیل  و همکاری جدید آمریکا و اروپا بابت تحریم‌های روسیه، توافق هسته‌ای با ایران یکی از مهمترین دغدغه‌های «باراک اوباما»، رییس جمهور آمریکا است.

بر اساس این گزارش، حصول توافق با ایران یکی از برنامه های سیاست خارجی اوباما است. با وجودی که بعید است گفت‌وگوهای هسته‌ای تا تاریخ 20 جولای (29 تیر) به سرانجام برسند اما کاخ سفید نیز تمایلی به خاتمه این مسیر بدون زمان دادن به روند مذاکرات هسته‌ای جاری ندارد.

بنوشته این روزنامه، اوباما وقت بسیاری را صرف عادی سازی روابط با تهران کرده است. وی از مسیرهای مخفی برای گفت‌و‌گو با ایران بهره جسته و از متحدان منطقه‌ای خود همچون اسرائیل و عربستان کمک گرفته است.اوباما حتی رقبای سیاسی که خواهان تحریم اضافی علیه ایران بودند را آرام کرده است.

داخل کاخ سفید حل موضوع هسته‌ای ایران به عنوان بخشی از آرزوهای میراث ریاست جمهوری اوباما محسوب می‌شوند.

وال استریت ژورنال در ادامه می‌نویسد: مقامات دولتی لطیفه‌هایی را در باره پرواز اوباما با هواپیمای ویژه وی به تهران و تل‌آویو قبل از ترک کاخ سفید تا سال 2017 ساخته‌اند. این درحالی است که قرار است اوباما بعد از دیدار با «جان کری»، وزیر امور خارجه ادامه مسیر هسته‌ای با ایران را پی ریزی کند.

« جاش ارنست»، سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید در این زمینه گفت:« من در مقامی نیستم که بتوانم به گمانه زنی درباره اتخاذ تصمیم‌های رییس جمهور بپردازم  اما این موضوع از جمله موارد اصلی تصمیم گیری روزهای آتی اوباما است.

انتهای پیام/
 
   
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها