امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۹:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97518
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۱
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بشار اسد رئیس جمهوری سوریه پس از گذشت بیش از یک ماه از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و پیروزی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بشار اسد رئیس جمهوری سوریه پس از گذشت بیش از یک ماه از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و پیروزی درآن، امروز در مراسمی رسمی به همین مناسبت، با دست گذاشتن بر «قرآن کریم» سوگند یاد کرد.

بشار اسد پس از ادای سوگند در سخنرانی خود قبل از هر چیز از مردم کشورش به دلیل مقاومت و پایداری در طول بیش از سه سال تقدیر و تمجید کرد و گفت: مردم پس از سه سال و چهار ماه بحران خواستند و اجرا کردند.

بشار اسد در این سخنان با بیان اینکه دشمنان سوریه خواستند توطئه و تروریسم در سوریه را انقلاب وانمود کنند، انتخابات را گلوله‌ای بر قلب تروریسم دانست و از عربستان و قطر به نام‌های امپراتوری نفت و رسانه یاد کرد و اراده مردم را از آنان قوی‌تر دانست.

اسد تاکید کرد که کشورهایی که از ترورسم در سوریه حمایت کردند، تاوان سنگینی خواهند داد و گفت که با مزدورانی که خیانت کرده‌اند گفت‌وگو نخواهد کرد اما در عین حال اعلام کرد که راه حل بحران، راهکار سوری است و کسانی که منتظر خارجی‌ها هستند، در توهم به سر می‌برند.

بشار اسد با تاکید بر ساخت سوریه و مبارزه با تروریسم تا نابودی آن، به اتفاقات عراق و لبنان و فلسطین اشاره کرد و گفت آنچه در عراق و کل منطقه در جریان است، کاملا با فلسطین و اتفاقات غزه در ارتباط است و همه برای نابود کردن آرمان فلسطین است.

اسد در بخش آخر سخنان خود با اشاره به مقاومت لبنان از آن و خانواده‌های شهدایش تقدیر و تشکر کرد و گفت: درود بر مقاومت لبنان که دوشادوش ارتش سوریه با گروه‌های تروریستی در سوریه جنگید.

در ادامه متن کامل سخنرانی بشار اسد را مشاهده می‌کنید:

انتخابات پاسخ مردم به دشمنان سوریه بود

بشار اسد در ابتدای سخنان خود با تمجید از ملت سوریه، مردم کشورش را مردمی شریف و بزرگ توصیف کرد و با بیان این که «انتخابات ریاست جمهوری صرفا یک روند سیاسی اجرایی نبود» گفت انتخابات سوریه پاسخ مردم به دشمنان سوریه بود.

رئیس جمهور سوریه در مجلس «الشعب» خطاب به ملت سوریه گفت: دموکراسی را به بهترین شکل آن اجرا کردید و دموکراسی ساخته و پرداخته شما بود. در مقابل فتنه ایستادگی کردید و به بادهای فتنه اجازه تاثیرگذاری بر عقل و قلبتان را ندادید و جز برای خداوند سر تعظیم فرود نیاوردید و به وطن خودتان چنگ زدید.

می‌خواستند اتفاقات را انقلاب نشان بدهند اما مردم انقلاب حقیقی بودند

وی با بیان اینکه وقتی (افراد مسلح) شعار «الله اکبر» بر زبان آوردند، خداوند بزرگتر از آنها بود زیرا خداوند با حق است و حق همزاد ملت است، افزود: در سال‌های گذشته آنها (تنها) سخن گفتند و شما عمل کردید. آنها می‌خواستند که تحولات را انقلاب جلوه دهند در حالی که شما انقلابی حقیقی بودید.

رئیس جمهور سوریه خطاب به ملتش گفت: درود بر ملت سوریه که همه انواع سیطره و جنگ را به دست و زبانش به چالش کشید. کسانی که سلاح حمل کردند با دست و برخی‌ دیگر با گفتن سخن حق، جنگ را به چالش کشیدند. درود بر ملت سوریه که جنگ را ناکام گذاشت. ملتی که با پایداری خود همه (طرح‌ها) را تغییر داد.. آنها همه ابزارهای پست را بکار گرفتند ولی نتوانستند شما را قانع کنند که دوستدار منافع ملت و حقوق شما هستند و (در نتیجه) در شستشوی مغزی شما و شکستن اراده‌تان ناکام ماندند.

اسد خطاب به مرم کشورش گفت: شما با توفان‌ها به مبارزه برخاستید و علیرغم تمام تلاشهای اخلال‌گرایانه به جهانیان صدای خود را رساندید و حقیقیتی که جهان سعی میکرد آن را مخفی نگه دارد آشکار کردید. در عرض چند ساعت برای اعلام رای خود گام برداشتید رایی که ضمانت نابودی تروریسم و تزویری چند ساله بود.

وی افزود، انتخابات برای دشمنان سوریه راهی بود تا با آن مشروعیت دولت را از بین ببرند اما برای شهروندان مانند یک مبارزه در راه دفاع از سیادت و مشروعیت و کرامت ملت بود و مشارکت بالای مردمی همه‌پرسی‌ای برای مشروعیت مبارزه به تروریسم به شمار میرود.

رئیس جهور سوریه در ادامه باری دیگر مردم را خطاب قرار داد و گفت: شما با آرای خود تروریسم را بر زمین زدید و نتیجه به همینجا محدود نمی‌شود بلکه این آرا تمام سوءاستفاده گرانی که به دنبال بهره‌برداری از بحران فعلی هستند و همچنین تمام کسانیکه خود را از آن دور نگه داشته‌اند و منتظر روشن شدن توازن قدرتها هستند بر زمین خواهد زد.

اسد با اشاره به انتخابات خارج از کشور گفت، دشمنان تلاش کردند رای‌دهندگان را به عنوان معارضان دولت نشان دهند اما سوریهای خارج از کشور ثابت کردند که به وطن خود عرق ملی دارند و شرایط غربت و دوری از آن از این شایستگی ملی کم نمی‌کند.

وی با بیان اینکه (دشمنان سوریه) ترسیدند که ملت سوریه رأی خود را به معرض نمایش بگذارد، افزود: آنها فهمیدند که این امر بیش از یک انتخابات است بلکه دفاع از وطن و حاکمیت آن است.. چگونه می‌خواهند از ملتی دفاع کنند که حتی اجازه ندادند که سخنش را بگوید... شهروندان سوری مقیم خارج ثابت کردند که با همه وجود سوری هستند و علت خروجشان از کشور تروریسم افراد مسلح است.

اسد با بیان اینکه کسی که می‌خواهد رفتار یک ملت اصیل را پیش بینی کند، باید از همان اصالتی برخودار باشد که در بحران‌های ملی بزرگ پدیدار می‌شود، تاکید کرد که امروزه ملت سوریه قادر است که مفاهیم کرامت و دموکراسی را به برخی‌ها در منطقه عربی آموزش دهند.

انتخابات گلوله‌ای به (قلب) تروریست‌ها بود / امپراتوری نفت و رسانه مقابل اراده مردم چیزی نیست

رئیس جمهور سوریه بدون اشاره به مستقیم به توان نفتی عربستان و توان رسانه‌ای شبکه الجزیره قطر، انتخابات را به مثابه گلوله‌ای علیه تروریست‌ها خواند و افزود: میلیون‌‌ها گلوله ثابت کرد که امپراطوری‌های نفت و رسانه در مقابل مواضع ملتی مقاوم چیزی نیست و اینکه سخنشان در مقابل ملتی آزاده چند ساعت بیشتر دوام نمی‌آورند.

وی با بیان اینکه دشمنان ملت سوریه شاید بتوانند که ما را تهدید کنند ولی نمی‌توانند ما را بترسانند، گفت: به «حسان النوری» و «ماهر حجار» دو نامزد دیگر انتخابات ریاست جمهوری درود می‌فرستم. آنها با مشارکت در این انتخابات اصالت سوری‌ها و اجرای قانون اساسی را به منصه ظهور رساندند... به هر شهروندی که خمپاره‌ها و آتش را به خاطر بیان دیدگاهش، به چالش کشید درود می‌فرستم.

اسد افزود:‌ این پیروزی جز با خون شهدا محقق نشد. آنها نبودند نمی‌توانستیم از قانون اساسی و نهادهای دولتی پاسداری کنیم. ما مفاهیم ایثار و جانفشانی را آنها یاد گرفتیم.

اسد: کشورهای عربی و غربی حامی تروریسم در سوریه بهایی گران خواهند داد

بشار اسد با هشدار به کشورهایی که از تروریسم در سوریه حمایت کردند گفت: از ابتدای بحران هشدار دادیم که آنچه در جریان است، طرحی است که به مرزهای سوریه محدود نمی‌شود. تروریسم مرز نمی‌شناسد. در آن زمان برخی گفتند که رئیس جمهوری سوریه جهانیان را تهدید کرد. آیا آنچه امروز در عراق و لبنان و در همه کشورهایی که بیماری بهار دروغین به آنان رسید، در جریان است، دلیل حسی و ملموس بر درستی حرف ما نیست؟ که بارها درباره آن هشدار دادیم؟ بزودی خواهیم دید که همه کشورهایی عربی عربی منطقه و کشورهای غربی که تروریسم را حمایت کردند، بهای گرانی خواهند داد.

رئیس جمهوری سوریه افزود: بسیاری از آنان دیر خواهند فهمید و شاید وقتی بهمند که دیگر دیر شده است، که مردم سوریه برای دفاع از سرزمینشان وارد  جنگ شدند، برای دفاع از ملت‌هایی دیگر که دیر یا زود دچار همین تروریسم می‌شوند زیرا سیاسیونشان کوته‌نگر هستند و فکرشان سطحی.

بشار اسد افزود: از همان ابتدا تصمیم گرفتیم در دو سطح حرکت کنیم. زدن بی‌امان تروریسم و اقدام به آشتی ملی تا هر کسی که اشتباه کرده برگردد. از همان ابتدا هم معتقد بودیم که راه حل کاملا سوری است و غربیه در آن جایی ندارد مگر اینکه حامی و صادق باشد.

بشار اسد در ادامه از همه کسانی که خواستار بازگشت هستند دعوت کرد و گفت: اینجا دوباره تکرار می‌کنم دعوتم را از همه کسانی که فریب خوردند تا سلاحشان را زمین بگذارند. ما از مبارزه با تروریسم دست بر نمی‌داریم تا اینکه امنیت به کل سوریه بازگردد.

با مزدورها گفت‌وگو نمی‌کنیم

اسد با اشاره به کسانی که خیانت کردند، تاکید کرد: مهم نیست چه کسی خیانت کرد و چه کسی مزدور یا فاسد بود. وطن خود را از وجود آنان پاک کرد و دیگر جایی برای آنان در سوریه و در میان ملت نیست. اما آن کسانی که منتظرند که تا کسانی از خارج به این جنگ پایان دهند، در توهمند. راهکار سیاسی بنایش بر آشتی داخلی است. گفت‌وگو شامل کسانی که عدم ملی‌گرایی‌شان را نشان دادند و از گفت‌وگو فرار کردند و منتظر تغییر قوا شدند نمی‌شود... همچنانکه با نیروهای مزدور به عنوان شهروندان سوری گفت‌وگو نمی‌کنیم بلکه به عنوان نمایندگان کشورهایی که جیره‌خوارشان هستند.

اسد: تا نابودی تروریسم (در سوریه) دست از مبارزه بر نمی‌داریم

وی در ادامه افزود: آیا باید 12 سال طول می‌کشید تا ما بفهمیم اشغال عراق، تروریسم را به منطقه می‌آورد؟ آیا باید سالها طول می‌کشید تا ما بفهمیم سوءاستفاده از دین و تروریسم دو روی یک سکه‌اند؟ آیا تجربه اخوان‌المسلمین در دهه هشتاد کافی نبود؟

اسد: به گفت‌وگوی ملی ادامه می‌دهیم

رئیس‌جمهور سوریه در ادامه اعلام کرد: حل مسالمت آمیز بر اساس منفعتهای ملی و پایان کشتار مردم سوریه و توطئه‌های خارجی استوار است و این موضوع جایگزین گفتگوی ملی با گروههای مختلف نیست و ما به آن ادامه خواهیم داد زیرا در مورد آینده وطن است و دولت را در تمام زمینه‌ها شکل خواهد داد و دولت دستش را به سوی تمام گروهها به جز کسانی که به ملیت خود پشت پا زده‌اند دراز خواهد کرد و ما با گروههای مزدور گفت‌وگو نخواهیم کرد بلکه با آنها مانند نمایندگان کشورهایی که به آن سرسپردگی دارند صحبت می‌کنیم.

استفاده از جنگ داخلی برای مشروعیت دادن به تروریست‌ها بود / جنگ داخلی توهم است

اسد افزود: بعضی اصطلاح جنگ داخلی را به کار بردند تا به تروریست‌ها مشروعیت دهند و ما نمیتوانیم جنگ داخلی را در زمانیکه ارتش و سازمانها متحدند بپذیریم و صحبت از جنگ داخلی فقط یک توهم است.

اسد: بهار عربی حقیقت نداشت/ چرا غزه را یاری نمی‌کنند

اسد با اشاره به شعار انتخاباتی‌اش «برابری» گفت: که تمام کسانی که به سوی این شعار آمدند یعنی اینکه ما با هم متحد باقی خواهیم ماند تا جائیکه هیچ سوری در مراکز مهاجران باقی نماند و ما با هم علیه فساد مبارزه خواهیم کرد هیچ توجیهی برای منفی نگری وجود ندارد و موضوعات را با همکاری حل خواهیم کرد در حال حاضر ارتش قهرمانی وجود دارد که از وطن دفاع می‌کند وعده‌ای جان خود را از دست می‌دهند و عده‌ای آواره و یا مفقود می‌شوند در حال حاضر اولویتی برای برخورد با این قضایا وجود ندارد .

رئیس جمهور سوریه در ادامه گفت: اگه «بهار عربی» حقیقت داشت باید از کشورهای عقب‌مانده‌تر عربی شروع میشد. دولتهایی که ادعای انقلاب در سوریه را داشتند چرا غزه را با سلاح و مجاهدان خود یاری نمی‌کنند. آنچه که امروز در غزه اتفاق می‌افتد اجرای سلسله توطئه‌های غرب علیه این منطقه است.

اتفاقات غزه همه برای محو و نابود کردن آرمان فلسطین است

رئیس جمهورری سوریه ادامه داد: دولتهایی که طرح آشتی را به فلسطینی‌ها تقدیم می‌کنند و آنها را تهدید می‌کنند که اگر موافقت نکنند نهر خون به راه می‌افتد اگر گروههای فلسطینی آن را نپذیرند تجاوز به لبنان مانند سال 2006 آغاز می‌شود، دولتهایی هستند که به خوبی وظیفه خود در اشاعه هرج و مرج در کشورهای عربی را انجام داده‌اند و تمام این تلاشها برای یک هدف یعنی کمرنگ کردن و در نهایت محو کردن مسئله فلسطین انجام می‌شود و آنها امروز به سراغ سوریه آمده‌اند.

وی افزود، برخی در سوریه هستند که می‌گویند به دلایل مشکلات وقتی برای پرداختن به اتفاقات فعلی ندارند و عده‌ای هم هستند که عدم وفای تعدادی دیگر به مسئله فلسطین را سرزنش می‌کنند و هر دو موضع، مواضعی ساده‌انگارانه است و مانند این است که سوختن خانه همسایه در آتش را تماشا کنی و کاری انجام ندهی.

اسد: فلسطین آرمان اصلی باقی خواهد ماند

اسد آرمان فلسطین را مسئله اصلی سوریه دانست و افزود: آنچه در سوریه و همه منطقه در جریان است مستقیما به فلسطین و اتفاقات سرزمین فلسطین مربوط است. کنار کشیدن خود از این ماجرا، مثل کسی است که آتش را در خانه همسایه می‌بیند و به خاموش کردنش کمکی نمی‌کند. بنابراین هر کس فکر می‌کند که ما (سوریه) می‌توانیم خود را از مسئله فلسطین کنار نگاه داریم و در امان باشیم در توهم است.. بر اساس اصول و واقعیت روز و ارتباط سوریه و فلسطین، فلسطین آرمان اصلی سوریه باقی خواهد ماند... این امر نیازمند آن است بین ملت مقاوم فلسطین و برخی‌ از آنها که نمک خورده و نمکدان شکستند، تفاوت قائل شویم. باید بین افراد مقاوم حقیقی و افرادی که نقاب مقاومت را به صورت می‌زنند تفاوت قائل شد.. و گرنه به طرح «اسرائیل» خدمت خواهیم کرد.

اسد: رقه را فراموش نمی‌کنیم / حلب در قلب ماست و تا آزادی‌اش راحت نمی‌نشینیم

وی خطاب به ملت سوریه گفت: ملتی مانند شما، شایسته احترام و تقدیر است... و با وجود اینکه در نبرد با تروریسم دستاورهای بزرگی داشتیم ولی هیچ گاه (استان) «الرقه» عزیز را فراموش نخواهیم کرد و به یاری خدا ان را تروریسم رهایی خواهیم بخشید. و اما در خصوص حلب مقاوم، تا زمانی که امنیت به آن برگردد خیالمان راحت نخواهد شد. شهدایی که به خاطر این شهر جان خود را فدا کردند،‌ بیانگر آن است حلب در قلب همه سوری‌هاست. بنابراین چگونه یک پیکر می‌تواند چشم، قلب و یا کبد خود را فراموش کند.

درود بر مقاومت لبنان و شهدای آن که دوشادوش ارتش سوریه جنگیدند

اسد در ادامه با تقدیر از جانفشانی‌های ارتش، کمیته‌های دفاع مردمی و همه جوانانی که برای دفاع از کرامت و عزت ملتشان سلاح حمل کردند، افزود: هیچ گاه فرزندان مقاومت لبنان که در راه (دفاع) از محور مقاومت شهیدانی تقدیم کردند و در دوشادوش قهرمانان ارتشمان ایستادگی کردند را فراموش نخواهیم کرد. درود بر آنها و درود به خانواده‌های شهدای مقاومت لبنان... آنها دفاع از سوریه را همانند وظیفه دفاع از جنوب لبنان برشمردند. همچنین از ایران، روسیه و چین تشکر می‌کنیم. این کشورها به اراده ملت سوریه احترام گذاشتند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها