امروز : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 24
۰۶:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97521
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۱
تعداد بازدید: 11
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به وین، یک منبع آگاه روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اعلام کرد که ...

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به وین، یک منبع آگاه روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اعلام کرد که مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 که در حال حاضر در وین در جریان است، روز جمعه متوقف می‌شود. بر اساس شنیده‌های خبرنگار فارس، این مذاکرات چند ماه تمدید خواهد شد. هنوز مدت دقیق تمدید مذاکرات مشخص نیست. در حال حاضر گفت‌وگوها درباره مدت زمان تمدید و شرایط آن در جریان است. خبرنگار فارس همچنین مطلع شد که ایران هنوز با تمدید مذاکرات موافقت نکرده است.

به گزارش خبرنگار فارس، توقف این دوره از مذاکرات به منزله شکست در مذاکرات نیست. بر اساس توافقنامه ژنو 29 تیر ماه پایان مهلت 6 ماهه برنامه مشترک اقدام است. با توجه به شرایط کنونی، دستیابی به توافق جامع تا این تاریخ مقدور به نبوده و نیاز به تمدید مهلت مذاکرات است.

دور تازه مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه موسوم به 1+5 از دو هفته قبل در شهر وین آغاز شد. «جان کری» وزیر خارجه آمریکا که این هفته به مذاکرات پیوسته بود، روز گذشته پس از چند دور مذاکره با همتای ایرانی خود، اعلام کرد که در بازگشت به آمریکا با رئیس‌جمهور و کنگره این کشور در مورد تمدید احتمالی مهلت مذاکرات گفت‌وگو می‌کند.

انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار