امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97525
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۴:۰۸
تعداد بازدید: 151
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبرگزاری فرانسه در گزارشی از مراسم تحلیف بشار اسد رئیس جمهوری سوریه به نقل از «خطار ابو دیاب» ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبرگزاری فرانسه در گزارشی از مراسم تحلیف بشار اسد رئیس جمهوری سوریه به نقل از «خطار ابو دیاب» استاد علوم سیاسی دانشگاه پاریس اعلام کرد که دمشق تلاش می‌کند نشان دهد که سوگند ریاست جمهوری تاکیدی است بر مشروعیت رئیس جمهور.

خطار ابو دیاب به خبرگزاری فرانسه گفت: اسد می‌خواهد موقعیت خود را به عنوان یک پیروز تحکیم کنند.. سوگند ریاست جمهوری هم قدرتنمایی (سوریه و اسد) در مقابل همه کشورهایی است که (از سال 2011) خواستار رفتن او شدند.

از طرف دیگر بسام ابو عبدالله مدیر مرکز پژوهش‌های راهبردی در دمشق به خبرگزاری فرانسه گفت که مسئله کناره‌گیری اسد از قدرت «دیگر موضوعی تمام شده و ساقط شده است. حتی حرف آمریکا در این خصوص هم دیگر تمام شده است در حالی که آمریکا کشوری بود که بیش از همه کناره‌گیری اسد از قدرت را تکرار کرده بود.. حتی این حرف دیگر در عربستان و قطر هم تمام شده است. همه در انتظار حل و فصل بزرگ منطقه‌ای هستند».

پیش از این روزنامه الشرق الاوسط در خبری در خصوص مراسم ادای سوگند بشار اسد به نقل از سامی نادر استاد دانشگاه، اعلام کرده بود که سخنان بشار اسد در مراسم تحلیف پس از بی‌نتیجه ماندن تلاش‌های برای حل بحران مطرح می‌شود. بشار اسد در این سخنرانی شروط موفقیت هر راهکاری برای حل بحران در آینده را تعیین خواهد کرد.

این استاد دانشگاهی در ادامه تاکید کرد که پرونده سوریه دیگر اولویت ندارد به خودی خود، بلکه بخشی از پرونده کلان خاورمیانه است که منتظر حل و فصلی منطقه‌ای است.

بشار اسد ظهر امروز در مراسمی رسمی سوگند ریاست جمهور را ادا کرد و در سخنرانی پس از آن، علاوه بر تاکید بر مبارزه با تروریسم تا پایان آن در سوریه، بر گفت‌وگوی ملی تاکید کرد و به کشورهای عربی و غربی که از تروریسم در سوریه حمایت کردند، هشدار داد که تاوان این حمایت را خواهند داد.

بشار اسد در این سخنان اتفاقات عراق و منطقه را با فلسطین مرتبط دانست و تاکید کرد که آنچه در منطقه و حتی فلسطین در جریان است، برای محو کردن آرمان فلسطین است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها