امروز : پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 17
۱۰:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97543
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) خانه ملت و در ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) خانه ملت و در ادامه بررسی جزئیات طرح نحوه فعالیت و تشکیل احزاب و گروه‌های سیاسی، ماده 9 این طرح را پس از بحث و بررسی به تصویب رساندند.

به موجب مصوبه مجلس، همه احزاب موظفند تغییرات مربوط به مرامنامه، اساسنامه، شورای مرکزی، دبیرکل و بازرسان و صورتجلسات برگزاری کنگره‌های خود را به کمیسیون احزاب اعلام کنند.

مجلس مصوب کرد که احزاب موظفند برای شرکت نماینده کمیسیون احزاب در کنگره‌های خود، دو هفته قبل از برگزاری، مراتب به اطلاع کمیسیون برسانند و عدم حضور نماینده کمیسیون مانع برگزاری کنگره نخواهد بود.

وکلای ملت در تبصره دوم این ماده مقرر کردند که پس از برگزاری نخستین مجمع عمومی مؤسس، در صورت تقاضای یک سوم از اعضای شورای مرکزی یا 20 درصد اعضای مجمع عمومی حزب، کمیسیون احزاب موظف است نماینده‌ای برای نظارت بر انتخابات شورای مرکزی معرفی کند.

نمایندگان همچنین تصویب کردند که چنانچه تغییرات اعلام شده موضوع ماده 9 موجب مغایرت مرامنامه یا اساسنامه حزب با تبصره 5 ماده 2 شود یا تغییر بعضی از اعضای شورای مرکزی مشمول بند «ث» ماده 5 شود، کمیسیون احزاب با دادن تذکر کتبی، مراتب را حداکثر ظرف سه ماه به حزب اعلام می‌نماید.

حزب موظف شد ظرف سه ماه اصلاحات لازم را انجام دهد و نظر کمیسیون احزاب را تأمین کند و در صورت عدم تأمین نظر کمیسیون، پروانه فعالیت حزب توقیف می‌شود و رفع توقیف پروانه فعالیت منوط به انجام اصلاحات مورد نظر از سوی حزب است، در غیر این صورت مطابق بند «ث» ماده 20 اقدام می‌شود.

به موجب مصوبه مجلس ظرف حداکثر سه ماه از تاریخ لغو پروانه، حزب می‌تواند به دیوان عدالت اداری شکایت کند.

نمایندگان با 149 رأی موافق، 3 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از 200 نماینده حاضر در جلسه، ماده 9 را به تصویب رساندند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها