امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۲:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97552
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، 52 نفر از خبرنگاران پارلمانی خبرگزاری‌ها، سایت‌ها، روزنامه‌ها و رسانه‌های ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، 52 نفر از خبرنگاران پارلمانی خبرگزاری‌ها، سایت‌ها، روزنامه‌ها و رسانه‌های کشورمان در بیانیه‌ای، پوشش رسانه‌ای یکسویه فجایع غزه توسط رسانه‌های غربی را محکوم کردند که متن آن به شرح ذیل است:

این روزها خاورمیانه آبستن فجایعی است که کشتار انسان‌ها و جنایات علیه بشریت را به امری روزمره تبدیل کرده است، جنایات گروه‌های افراطی و کشتن مردم در سوریه و عراق گرچه حساسیت رسانه‌ای را تحت‌الشعاع قرار داده است، اما همزمان با این فجایع و درست زمانی که اکثر گیرنده‌ها و فرستنده‌های رسانه‌ای معطوف به برزیل و برگزاری جام جهانی فوتبال بودند، زخمی مزمن در خاورمیانه دوباره دهان باز کرد و جنایتی تاریخی را تداوم بخشید: غزه دوباره قربانی شد.

حملات موشکی اسرائیلی به سرزمینی محصور و مردمی بی‌دفاع، به سندی دیگر بر هزاران سند جنایت صهیونیست‌ها افزود تا شاید روزی تاریخ به قضاوت بنشیند، با این حال همزمان با حملات موشکی اسرائیل، فاجعه‌ای دیگر در قالب پیام‌های رسانه‌ای در حال وقوع است.

پروپاگاندای رسانه‌ای غرب، این روزها ماهیت جنایات اسرائیل را در قالب استراتژی تدافعی منعکس می‌کنند و با نمایش یکسویه فجایع غزه، کشتار کودکان و مردم بی‌دفاع را به همین جمله سخیف تقلیل می‌دهند که «پاسخ کلوخ‌انداز را با سنگ بدهید».

عملکرد یکجانبه بی‌بی‌سی در به چالش کشیدن اظهارات بی‌اساس مقامات اسرائیلی برای توجیه کشتار مردم غزه، گزارش‌ها و اخبار منتشر شده در رسانه‌هایی نظیر شبکه ان‌بی‌سی و دیگر رسانه‌های هژمونیک غربی، بار دیگر نشان داد که عملکرد صاحبان رسانه‌ای بیش از آنکه در راستای رسالت روزنامه‌نگاری در انتشار حقایق و آگاه کردن مردم باشد، در راستای منافع سیاسی و اقتصادی گروه‌ها و جریان‌هایی خاص است.

در این میان اما روزنامه‌نگاران و خبرنگاران متعهد می‌توانند فارغ از منافع مالکان رسانه‌ای و بنگاه‌های سرمایه، گامی در جهت انتشار حقایق عریان و فجایع بشری بردارند.

ما خبرنگاران پارلمانی ایران، عملکرد رسانه‌های غربی در پوشش خبری فجایع غزه را مغایر اصول و رسالت‌های روزنامه‌نگاری می‌دانیم و خواستار تلاش جدی جامعه رسانه‌ای برای انعکاس روایتی واقعی از کشتار انسان‌ها و حقایق پشت پرده آن هستیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها