امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۷:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97561
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، هیأت دولت روز چهارشنبه به ریاست حسن ...

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، هیأت دولت روز چهارشنبه به ریاست حسن روحانی رییس جمهوری تشکیل جلسه داد و اعضای دولت درباره مهمترین مسایل و مباحث اجرایی روز کشور با یکدیگر تبادل نظر کردند.

در این جلسه گزارش کمیسیون امور زیربنایی ، صنعت و محیط زیست در خصوص لایحه «هوای پاک» (لایحه اصلاح قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا) به هیأت وزیران ارائه شد و مواردی از آن به تصویب رسید.

هیأت وزیران در ادامه تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی را پس از بحث و بررسی تصویب کرد.

الگوی مصرف آب و برق از ابتدای سال 1392 برای حوزه‌های علمیه ،مساجد، دارالقرآن ها ، حسینیه ها و اماکن دینی اقلیت های دینی مصرح در قانون اساسی از جمله مصوبات جلسه هیات وزیران بود.

به منظور توسعه مشارکت مردم در آموزش و پرورش و حمایت از سرمایه‌گذاری در ایجاد و اداره مدارس و مراکز پرورشی یا آموزشی غیردولتی ، هیأت وزیران لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی را تا دو سال دیگر به تصویب رساند.

با توجه به انقضای مهلت آزمایشی قانون شوراهای حل اختلاف مصوب 18 تیرماه 1387 ، لایحه اصلاح قانون مذکور توسط هیات وزیران تصویب شد .

در این لایحه مواردی از قبیل تقسیم‌بندی شوراها به شوراهای یک و دو ، تعیین حدود صلاحیت ترکیب اعضای شوراها و چگونگی انتخاب اعضا و قضات مربوط ، شرایط عضویت ، افزایش نصاب دعاوی مالی به تناسب افزایش نرخ تورم و افزایش هزینه دادرسی و چگونگی هزینه کرد آن پیش بینی شده است.

تصویب آیین نامه اجرایی قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور از دیگر مصوبات این جلسه هیأت وزیران بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار