امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۰:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97578
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدعبدالواحد موسوی لاری عضو مجمع روحانیون مبارز و وزیر کشور دولت اصلاحات ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدعبدالواحد موسوی لاری عضو مجمع روحانیون مبارز و وزیر کشور دولت اصلاحات امشب در حسینیه فاطمه الزهرا (س)‌ اظهار داشت: ماه مبارک رمضان ایامی است که همه روزها، شب‌ها و ساعاتش مبارک است و فرصتی است که با خداوند بزرگ ارتباط برقرار کنیم.

وی افزود: شب قدر شبی است که اگر درک و فهم درستی از فضیلت این شب پدیدار شود بشر می‌تواند موقعیت خود را بشناسد چرا که در این شب مقدس سرنوشت انسان رقم می‌خورد و ما می‌توانیم برنامه یکساله خود را با خداوند تنظیم کنیم.

وی به علت ترتیبی نازل شدن قرآن اشاره کرد و گفت:‌ روایت واقعی وجود دارد که قرآن در 27 ماه رجب و با سوره علق بر پیامبر نازل شد و از یک سو قرآن کریم می‌فرماید ما قرآن را در شب قدر نازل کردیم. مفسرین شیعه و سنی معتقدند قرآن یک نزول دفعی و یک نزول تدریجی داشته است.

عضو مجمع روحانیون مبارز گفت:‌قرآن در طول 23 سال متناسب با نیازهای روز جامعه و به صورت تدریجی نازل شده  است  و آنچه امروز به عنوان قرآن در اختیار ما است با زبان خود پیامبر تنظیم شده است.

موسوی لاری گفت: شب قدر شب احیا و شب قرآن گرفتن بر روی سر است و این خود نماد این است که اندیشه خود را با قرآن تطبیق دهیم.

وی ادامه داد: قرآن کریم در جامعه‌ای نازل شد که در آن عصر عرب دو ویژگی داشت یکی خیلی به مقوله صفاحت و بلاغت اهمیت می‌داد و دیگری اینکه در آن جامعه فقط 17 نفر سواد خواندن و نوشتن داشتند. در حالی که فلسفه قرآن کریم آشنا کردن مردم با یک سلسله اعتقادات، اخلاقیات، حقوق، باید و نبایدها است و مردم باید براساس آن روابط اجتماعی و فردی خود را تنظیم کنند.

وزیر کشور دولت اصلاحات خاطرنشان کرد: قرآن برای اینکه بتواند انسان‌ها را هدایت کند مخاطبینش باید بتوانند آن را درک کنند و اگر این اتفاق نیفتد تأثیرپذیری قرآن کاهش می‌یافت چرا که قرآن می‌خواست یک سلسله باورهایی که در جامعه وجود دارد را عوض کند.

وی تأکید کرد: در خود قرآن نیز آمده است که ما این آیات را به تدریج به شما (حضرت محمد (ص)) نازل کردیم تا دلگرم شوید. یعنی ارتباط خداوند و پیامبر اکرم یکباره نبوده است بلکه در صورت هر مشکلی خداوند پیام خود را به پیامبر خود می‌فرستاد.

موسوی لاری عمل کردن انسان به آیات را یکی دیگر از خصایص قرآن دانست و گفت:  امروز ما می‌بینیم که در برخی کشورهای حوزه خلیج فارس روزانه هزاران قرآن چاپ و به مردم هدیه می‌شود اما فهم از قرآن زیاد رواج ندارد.

عضو مجمع روحانیون مبارز به حوادث اخیر منطقه اشاره و خاطرنشان کرد: اگر واقعاً به آیات قرآن جامه عمل می‌پوشاندیم وضع زندگی انسان‌ها این نبود؛ این مسلمان‌‌کشی‌ها به دلیل بدفهمی از قرآن است.

وی گفت: امروز ما می‌بینیم که در برخی از سایت‌های کشورمان خودمان که از پول بیت‌المال تغذیه می‌شوند چقدر تهمت‌ها و انگ‌زدن‌ها وجود دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها