امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۱:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97579
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امیر لـله گانی گفت: با توجه به نیاز کشور به حفظ ذخایر خونی و کمک به بیماران نیازمند، جوانان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امیر لـله گانی گفت: با توجه به نیاز کشور به حفظ ذخایر خونی و کمک به بیماران نیازمند، جوانان هلال احمر در سراسر کشور در هفته آخر ماه مبارک رمضان جهت اهدای خون به پایگاه‌های انتقال خون مراجعه می‌کنند.

معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان جمعیت هلال احمر یادآور شد: این طرح به صورت فراخوان عمومی در سطح تمامی شعب و کانون‌های سازمان جوانان هلال احمر در سطح کشور اجرا می‌شود.

لـله گانی ادامه داد: در ماه مبارک رمضان به علت روزه داری، اهدای خون کمتری از سوی مردم صورت می‌گیرد بنابراین به منظور حفظ ذخایر خونی کشور باید تدابیری اتخاذ شود تا نیازمندان به خون سالم در این ایام دچار مشکل نشوند.

این مقام مسئول در سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، شعار این طرح را «هر عضو جوان هلال احمر، یک اهدا کننده مستمر خون» خواند و ابراز امیدواری کرد بتوان با برنامه ریزی به این مهم دست یابیم.

ساماندهی طرح اهدا خون سازمان جوانان هلال احمر در سال 93

لـله گانی ساماندهی طرح اهدا خون را از اولویت‌های سال 93 سازمان جوانان هلال احمر و در راستای فعالیت‌های بشر دوستانه و عام المنفعه این سازمان خواند و گفت: جوانان در کشور ما 50 تا 60 درصد اهداکنندگان خون را تشکیل می‌دهند بنابراین لازم است برنامه‌ریزی‌های منسجمی در این زمینه صورت گیرد.

معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: در همین راستا، هماهنگی‌هایی با سازمان انتقال خون صورت گرفته تا طرح اهدا کننده مستمر خون در بین اعضا سازمان جوانان هلال احمر نهادینه شود.

وی پیوست فرهنگی همراه با اهدا کننده مستمر خون را بسیار ارزشمند خواند و گفت: کسانی که می‌پذیرند اهدا کننده مستمر خون باشد باید مقابل اهدای خون سالم خود احساس تعهد و مسئولیت کنند و ما باید زمینه آموزش و فرهنگ سازی برای این مهم را فراهم کنیم.

لـله گانی افزود: همان طور که در بسیاری از فعالیت‌های سازمان جوانان هلال احمر، بانوان نقش محوری را ایفا می‌کنند انتظار می‌رود در طرح اهدای خون نیز شاهد استقبال بانوان باشیم زیرا در کشورهای پیشرفته بالغ بر 50 درصد اهداکنندگان خون، بانوان هستند اما در کشور ما این رقم بسیار پایین است.

اهدای زندگی در ماه بندگی با طرح حمایت ماندگار

همچنین فرح ناز رافع، رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر نیز اظهار داشت: در ماه رمضان به ویژه در هفته آخر آن ذخایر خونی کشور به طرز چشمگیری کم می شود، بنابراین امسال اعضا و داوطلبان جمعیت پیرو اعلام سازمان انتقال خون و تاکید بر اهدای خون در این ایام ،  در قالب طرح حمایت ماندگار با حضور در پایگاه های سازمان انتقال خون در سراسر کشور،  خون خود را به بیماران اهدا می کنند.

وی خاطر نشان کرد: اگر به این فکر کنیم که چرا روزه می گیریم و مگر قرار نیست با سختی دادن به جسم، روح مان بزرگ شود و به خدا نزدیک شویم، درد مردم دردمند را بهتر درک کنیم و برای التیام دردهای آنها قدمی برداریم.پس دیگر تردیدی  باقی نمی ماند  و می توان گفت اهدای خون دست کمی از روزه داری ندارد.

رئیس سازمان داوطلبان اضافه کرد: در سه ماهه نخست امسال ، به طور تقریبی بیش از 19 هزار  داوطلب در طرح حمایت ماندگار مشارکت داشته اند که از این تعداد 3 هزار و 879 نفر یعنی 20 درصد  آنان را بانوان داوطلب تشکیل می دهد.

پیش بینی شده است ماه رمضان امسال، در حدود 15 هزار واحد خون از سوی داوطلبان اهدا شود که این میزان برابر  تقریبا یک دهم  کل خون اهدایی داوطلبان طی یک سال می باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها