امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۱۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97581
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامرضا گنج‌آبادی، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران در این خصوص گفت: 10 نفر از اعضای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامرضا گنج‌آبادی، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران در این خصوص گفت: 10 نفر از اعضای جوان هلال احمر استان تهران، برای شرکت در بخش دانش آموزی مسابقات رباتیک جهانی عازم کشور برزیل شدند.

وی افزود: این جوانان قبل از اعزام، کانون رباتیک در هلال احمر استان تهران را افتتاح کرده اند و بعد از بازگشت از کشور برزیل با عضوگیری در این کانون، سایر جوانان علاقه مند را تحت آموزش قرار می‌دهند.

گنج آبادی با اشاره به حمایت معنوی جمعیت هلال احمر از این 10 عضو جوان، افزود: اعضای تیم رباتیک از روحیه بسیار قوی برخوردار هستند و اقدامات بشردوستانه آنها در سال‌های گذشته باعث شد تا جمعیت از آنها حمایت معنوی به جای آورد.

برگزاری مسابقات در دو بخش آزاد و دانشجویی و دانش آموزی

علی جوادی، معاون امور جوانان استان تهران نیز در مراسم بدرقه اعضای تیم رباتیک دانش آموزی به کشور برزیل، گفت: این مسابقات هر ساله در دو بخش آزاد و دانشجویی و دانش آموزی در سطح بین المللی برگزار می‌شود و اعضای جوان شرکت کننده در سال‌های گذشته نیز در این مسابقات حضور یافته‌اند.

جوادی با اشاره به تجربه تلاش تیم برای حضور در مسابقات جانبی پوستر، افزود: اعضای شرکت کننده پوستری از توانایی‌های ربات خود آماده کرده‌اند و با آمادگی کامل در این بخش جانبی شرکت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر حمایت از جوانان با استعداد و پر تلاش را جزء وظایف ذاتی خود می داند، تصریح کرد: استفاده از مغز هوشمند و تکنولوژی روز می تواند جمعیت هلال احمر را به اهداف عالی نزدیک تر کند.

حضور تیم اعزامی در لیگ امدادگر سطح پیشرفته

سامیار کریمی، سرپرست تیم اعزامی جوانان هلال احمر نیز در این مراسم به حضور در مسابقات سال های گذشته در کشورهای هلند، مکزیک و سنگاپور اشاره کرد و گفت: تیم با آمادگی کامل برای حضور در مسابقات برزیل در حال اعزام هستند و امیدوارم با تلاش همه اعضا به نتیجه خوبی دست پیدا کنیم.

کریمی، با اشاره به برگزاری مسابقات دانش آموزی رباتیک در سه سطح، خاطر نشان کرد: تیم ما در مسابقات کشوری مقام اول را در لیگ امدادگر سطح پیشرفته کسب کرده اند و به همین دلیل مانند 3 سال گذشته اجازه حضور در مسابقات بین المللی را از آن خود کرده اند.

وی افزود: لیگ امدادگر سطح پیشرفته در واقع شبیه سازی مکان‌های زلزله زده است که از 3 اتاق تشکیل شده و هر اتاق نماینده یک بلای طبیعی محسوب می شود.

کریمی تصریح کرد: شناسایی فیزیکی مصدوم، رهاسازی و حمل مصدوم از نکات مهم این لیگ به شمار می رود.

سرپرست تیم کاوش، افزود: مسابقات جهانی رباتیک 15 لیگ دارد که بیش از 60 کشور جهان در آن شرکت می‌کنند و ما نیز به عنوان نماینده اصلی ایران در بخش امدادگر سطح پیشرفته در این مسابقات حضور خواهیم یافت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار