امروز : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 17
۰۵:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97583
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین شفیعی دادستان انتظامی قضات در مراسم تودیع و معارفه رئیس حفاظت و اطلاعات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین شفیعی دادستان انتظامی قضات در مراسم تودیع و معارفه رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری کل استان تهران اظهار داشت: دادگستری استان تهران به عنوان الگو و پیشانی سایر دادگستری‌های کشور مطرح است، بنابراین انتظار می‌رود مدیران آن نیز جزء بهترین نیروها باشند که در مسیر اجرای عدالت و احقاق حقوق عامه مخلصانه تلاش می‌کنند.

وی افزود: مجموعه رسیدگی‌ها به تخلفات انتظامی و همچنین نتیجه ارزشیابی‌ها نشان می‌دهد که اکثریت همکاران قضایی در سراسر کشور در کمال اخلاص و با دقت کامل و همچنین سلامت نفس انجام وظیفه می‌کنند و این در حالی است که با مشکلات فراوانی از جمله کثرت پرونده‌ها نیز مواجه هستند و این مطلب در رسیدگی‌های انتظامی به دقت لحاظ می‌شود.

شفیعی تصریح کرد: امر نظارت و رصد کردن عملکرد قضات بسیار مهم است، شاید برآورده کردن تمامی توقعات مردم امری ناممکن باشد زیرا که کثرت کاری شدید بالطبع موجب بروز اشتباهاتی نیز می‌شود که در رسیدگی‌ها حتما باید مورد نظرقرار بگیرد، البته هدف از نظارت انتظامی بر قضات اصلاح امور، آموزش و رفع نواقص موجود است در عین حال معتقدم با تعداد معدودی از همکارانی که بدون توجه به جایگاه خطیر امر قضا متاسفانه از موقعیت خود سوءاستفاده کرده و مرتکب جرایم مالی و اخلاقی می‌شوند باید در جهت صیانت از اعتبار قوه قضائیه و همکاران زحمتکش به شدت برخورد شود تا خدای ناکرده تشکیلات قضایی و به دنبال آن نظام اسلامی زیر سوال نرود.

وی تأکید کرد: در این رابطه مدتی است مطابق مقررات قانونی، بازرسی پنهان در دادسرای انتظامی قضات فعال شده و در برخی از حوزه‌ها نیز اقداماتی انجام گرفته است.

دادستان انتظامی قضات خاطرنشان کرد: استدعای من از مدیران این است که در خصوص مجموعه خود نظارت دقیق کنند تا حتی‌الامکان از بروز تخلفات احتمالی پیشگیری شده و از این طریق اعتماد مردم به نظام و دستگاه قضایی مخدوش نشود و ضرورت دارد مدیران در جهت تحقق این هدف مهم با واحدهای نظارتی تعامل تنگاتنگ داشته باشند و به وظیفه نظارتی خود اهتمام کامل بورزند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار