امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۲۳:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97586
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
عطاءالله سلطانی‌صبور، رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص اخذ ...

عطاءالله سلطانی‌صبور، رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص اخذ اجباری وجه در برخی مدارس اظهار داشت: معتقدم دولت در این زمینه باید کاری انجام دهد و توجه بیشتری به این موضوع داشته باشد.

وی با بیان اینکه از بودجه 21 هزار میلیارد تومانی وزارت آموزش و پرورش 99 درصد صرف حقوق کارکنان این وزارتخانه می‌شود، گفت: این وزارتخانه با کسری بودجه 3300 میلیارد تومان مواجه است.

رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس عنوان کرد: با کسر 99 درصد از بودجه 21 هزار میلیارد تومانی وزارت آموزش و پرورش، 200 میلیارد تومان باقیمانده این بودجه جوابگوی نیازهای این وزارتخانه نیست.

وی ادامه داد: با توجه به شعار امسال به نام «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی»، دولت باید نیاز وزارت آموزش و پرورش را در اولویت اول امور خود قرار دهد، اما در عمل اینگونه نیست.

سلطانی‌صبور بیان داشت: امسال دولت برای اختصاص بودجه از هدفمندی یارانه‌ها به وزارت بهداشت و درمان اهتمام ویژه داشت اما متأسفانه برای ردیف سرانه مدارس بودجه‌ و سهمیه‌ای در نظر نگرفت.

وی اضافه کرد: اکنون واقعیت این است که مدیران مدارس به نام‌های مشارکت، هدیه و عناوین محتلف به دلیل عدم اختصاص سرانه به مدارس از دانش‌آموزان و اولیای آنها وجهی را دریافت می‌کنند.

رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس تصریح کرد: معتقدم همکاری دولت با مجلس در این زمینه باید دو سویه باشد و اکنون علاوه بر مجلس، وزیر آموزش و پرورش نیز در تلاش است تا مشکل سرانه مدارس برطرف شود.

انتهای پیام/   
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها